عناوين آخرين اخبار :  ...
تبدیل صندوق رفاه دانشجویان به نهادی عمومی غیردولتی


تبدیل صندوق رفاه دانشجویان به نهادی عمومی غیردولتی

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رئیس صندوق رفاه دانشجویان از تبدیل این صندوق به یک نهاد عمومی غیردولتی خبر داد و افزود: این موضوع در شورای معاونین وزارت علوم در حال بررسی است.

یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویان

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، مهندس ذوالفقار یزدان‌مهر در مراسم گردهمایی معاونان دانشجویی که صبح امروز به میزبانی دانشگاه تهران با اشاره به تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت، بلندمدت و اقدامات اصلاحی برای صندوق رفاه دانشجویان اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه بلندمدت صندوق رفاه دانشجویان سند راهبردی و کاربردی این صندوق تدوین شد تا صندوق رفاه دانشجویان به صورت روش‌مند اداره شود. مهمترین محور در این سند هدفمندتر و موثرتر شدن تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان و پاسخگویی به نیاز دانشجویان است.

تبدیل صندوق رفاه دانشجویان به سمت نهاد عمومی غیردولتی

وی با تاکید بر اینکه ممیزی صندوق به سمت دانشجویان مستعد و ممتاز بی‌بضاعت است، گفت: طبق ساز و کارهای جدید قرار است صندوق رفاه دانشجویان به یک نهاد عمومی غیردولتی تبدیل شود که این موضوع در شورای معاونین وزارت علوم در حال بررسی است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در مورد اقدامات انجام شده در این صندوق اظهار کرد: کاهش تصدی‌گری، انجام سرمایه‌گذاری، تقویت جایگاه صندوق، هدف‌مندسازی سیستم‌های رایانه‌ای، ارائه کارت هوشمند دانشجویی با ۳۶ نوع خدمت در سال جاری که این کارت با حضور معاون اول رئیس‌جمهور رونمایی خواهد شد، جلب حمایت خیرین و غیره از دیگر برنامه‌های بلندمدت صندوق رفاه دانشجویان است.

وی از تخصیص ۴۱ درصد اعتبارات در سال جدید خبر داد و گفت: در سال ۹۵، ۲۷ درصد اعتبارات عمومی رشد پیدا کرد و ۳۷ میلیارد تومان وام شهریه با پیگیری وزیر علوم تخصیص داده شد. با هم‌افزایی منابع داخلی حدود ۱۹۸ میلیارد تومان وام شهریه با پیگیری وزیر علوم تخصیص داده شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به پرداخت وام ویژه دکتری اظهار کرد: امسال ۲۰ میلیارد تومان از سوی دولت و ۳۰ میلیارد تومان از سوی صندوق رفاه دانشجویان به وام ویژه دکتری اختصاص داده شده و قرار است از ابتدای مهرماه ماهانه ۷۰۰ هزار تومان تسهیلات به دانشجویان دکتری پرداخت شود. این در حالی است که کل اعتبارات عمومی صندوق رفاه دانشجویان در سال ۹۳، ۱۴۰ میلیارد تومان بود.

یزدان‌مهر در ادامه با اشاره به تهیه طرح تبدیل یارانه غذا به وام گفت: برای طرح تبدیل یارانه غذا به وام با صندوق توسعه ملی وارد مذاکره شده‌ایم و در برنامه ششم توسعه نیز ذکر شده است که کمبود اعتبارات یارانه از طریق تسهیلات به صندوق اعطا شود. همچنین پیشنهاد طرح حمایت از تسهیلات ارزان‌قیمت از برنامه‌های صندوق رفاه دانشجویان برای سال ۹۶ است.

وی با اشاره به درآمدهای اختصاصی صندوق رفاه دانشجویان گفت: درآمد اختصاصی صندوق رفاه دانشجویان با هم‌افزایی دانشگاه‌ها به مبلغ ۳۲۰ میلیارد تومان افزایش یافت و امیدواریم به ۴۰۰ میلیارد تومان برسد.

اقدامات صندوق رفاه برای وصول بدهی

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه با اشاره به اقدامات این صندوق برای وصول بدهی توضیح داد: یکی از اقدامات صندوق رایزنی با بانک مرکزی است به این صورت که بدهکاران صندوق رفاه جزو بدهکاران بانک مرکزی محسوب می‌شوند و هر فردی که می‌خواهد از بانک مرکزی تسهیلات دریافت کند چنانچه به صندوق رفاه بدهکار باشد در صورتی که بدهی خود را تسویه نکند نمی‌تواند از تسهیلات بانک مرکزی برخوردار شود.

یزدان‌مهر با اشاره به پرونده‌های مالی صندوق رفاه گفت: تاکنون ۲۴ میلیارد از ۳۲ میلیارد تومان این پرونده‌های مالی وصول شده است.

وی در ادامه با اشاره به رتبه‌بندی خوابگاه‌های دولتی گفت: امسال ۲۰ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای ارتقای خوابگاه‌هایی که در رتبه ۵ قرار گرفته‌اند در نظر گرفته شده و همچنین چنانچه دانشگاه‌ها برنامه‌ای برای ارتقاء خوابگاه‌هایی که در رتبه ۳ و ۴ قرار داشته باشند مورد حمایت صندوق رفاه قرار می‌گیرند. به طور کلی برای ارتقای خوابگاه‌هایی که در رتبه ۵ قرار گرفته‌اند ۲۵ درصد اعتبار در نظر گرفته شده است.

تفاهم‌نامه صندوق رفاه دانشجویان با سازمان زیباسازی شهرداری تهران

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به استفاده از ظرفیت نهادهای عمومی و خیرین در بهسازی فضاهای دانشگاهی گفت: در این راستا هفته گذشته بین صندوق رفاه دانشجویان و سازمان زیباسازی شهرداری تهران تفاهم‌نامه‌ای امضا شد و این سازمان ۳۰ میلیارد تومان برای زیباسازی و محوطه‌سازی فضاهای دانشگاهی اعتبار در نظر گرفت.

افزایش مبلغ انواع وام‌های دانشجویی

یزدان‌مهر با اشاره به افزایش مبلغ و پوشش انواع وام‌های دانشجویی گفت: وام ازدواج ۳۳ درصد، وام ضروری ۱۰۰ درصد و ودیعه مسکن متأهلین۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

تعاونی خوابگاه‌داران غیردولتی وجاهت قانونی ندارد

وی با بیان اینکه صدور مجوز و تاسیس خوابگاه‌های غیردولتی به دانشگاه‌های مادر هر استان واگذار شد، افزود: با این اقدام تعاونی خوابگاه‌داران وجاهت قانونی ندارد و کلیه اقدامات ارائه مجبوز و تاسیس خوابگاه‌های غیردولتی توسط شورای نظارت و ارزیابی انجام می‌شود. همچنین چنانچه خوابگاهی مجوز لازم از این شورا را نداشته باشد با همکاری اماکن پلمب خواهد شد.

اهم برنامه‌های صندوق رفاه دانشجویان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه در مورد مهمترین برنامه‌های این صندوق توضیح داد: ایجاد کمیته استقبال از آغاز سال تحصیلی جدید، تقویت درآمدسازی صندوق با رویکرد اقتصاد مقاومتی، بهره‌گیری موثر از ظرفیت نهاد عمومی، ارائه تسهیلات ویژه در تغذیه و تخصیص اعتبار برای تبدیل آشپزخانه‌ها از حالت سنتی به صنعتی، ورود بخش خصوصی به تغذیه دانشجویان و غیره از مهمترین برنامه‌های صندوق رفاه دانشجویان برای سال تحصیلی جدید هستند.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92