عناوين آخرين اخبار :  ...
تاسیس دانشگاه مشترک ایران و آلمان در فاز مطالعاتی قراردارد


تاسیس دانشگاه مشترک ایران و آلمان در فاز مطالعاتی قراردارد

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رییس دانشگاه علم و صنعت ضمن بیان اینکه باید تفاهم‌نامه‌ها را به مرحله عملیاتی برسانیم، از تاسیس دانشگاه مشترک ایران و آلمان در ایران خبر داد.

دکتر برخورداری رییس دانشگاه علم و صنعت

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، محمدعلی برخورداری با حضور در غرفه ایسنا در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با بیان اینکه اخیرا موضوع بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها در سطح وزارت علوم مطرح شده است، گفت: قبلا مانور کمی روی این مساله داده می‌شد اما هفته گذشته جلسه‌ای با حضور مسؤولان دانشگاه‌ها در وزارت علوم در رابطه با نحوه تقویت این روابط برگزار کردیم.

رییس دانشگاه علم و صنعت افزود: البته دانشگاه علم و صنعت یکی از دانشگاه‌هایی بوده که طی سال‌های اخیر در این زمینه فعالیت‌های زیادی انجام داده و به صورت مرتب با کشورهای مختلف رفت و آمد داشته و تفاهم‌نامه‌هایی را به امضا رسانده است البته تفاهم‌نامه فقط کاغذی است که امضا می‌شود و موضوع عملیاتی‌سازی تفاهم‌نامه است که باید مورد توجه قرار گیرد که امیدواریم همه دانشگاه‌ها این مسائل را جدی بگیرند.

وی با اشاره به روابط بین‌الملل دانشگاه علم و صنعت، تصریح کرد: توافق شده که دانشگاه مشترک ایران و آلمان در کشور ما تاسیس شود که وزارت علوم تولیت این اقدام را بر عهده دانشگاه علم و صنعت گذاشته است.

برخورداری افزود: البته این موضوع بین دو کشور و حکومت است که از این رو ممکن است اقدامات راه‌اندازی دانشگاه کمی طولانی شود ولی در حال حاضر در مرحله تنظیم روابط و ضوابط حاکم است زیرا آلمان در کشورهای دیگر چنین دانشگاه‌هایی را برپا کرده است. از این رو ما آیین‌نامه‌های لازم را مطالعه کردیم تا بتوانیم روابط و ضوابط حاکم را با شرایط خودمان هماهنگ کنیم. در واقع می‌توانیم بگوییم که این توافق در فاز مطالعاتی قرار دارد.

رییس دانشگاه علم و صنعت گفت: همچنین قرارداد همکاری عملیاتی با دانشگاه آخن آلمان به امضا رساندیم که بر اساس آن شرکت راه آهن ایران برای راه آهن سریع‌السیر تهران، قم و اصفهان دانشگاه علم و صنعت را به عنوان بازوی علمی خود معرفی کرده است چرا که شرکت زیمنس آلمان که مسئولیت اجرا را بر عهده دارد با دانشگاه آخن ارتباط تنگاتنگ علمی برقرار کرده است از این رو شرکت راه‌آهن نیز مشابه اقدام آنان با دانشگاه علم و صنعت ارتباطی علمی برقرار کرد که ما نیز برای در جریان قرار گرفتن روند پروژه اخیرا سفری را به کشور آلمان داشتیم.

وی اظهار کرد: همچنین با برخی از دانشگاه‌ها در فرانسه و آلمان توافق کردیم که دانشجویان مقطع دکتری برای گذراندن دوره و بعضا دوره‌های مشترک به این کشورها سفر کنند.

تاسیس شعبه دانشگاه علم و صنعت در اربیل عراق

برخورداری با بیان اینکه با کشور عراق نیز تفاهم‌نامه‌هایی را به امضا رساندیم، گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای بین ایران و عراق قرار شد دانشگاه علم و صنعت  در اربیل شعبه‌ای را دایر کند که شروع کار این شعبه به احتمال زیاد از بهمن ماه و اگر نشد از مهر سال آینده اقدام به جذب دانشجو می‌کند. همچنین قرار است بعضی از اعضای هیات علمی دانشگاه عراق برای گذراندن دوره دکتری و یافتن فرصت مطالعاتی در ایران به کشور ما سفر کنند که اسامی تعدادی از این اساتید به ما ارسال شده است که ما نیز به دانشگاه‌های مختلف جهت بررسی فرستادیم.

وی تاکید کرد: به طور کلی برنامه‌ریزی‌های زیادی انجام شده اما باید به این سمت حرکت کنیم که عملیاتی‌سازی این برنامه‌ها و توافقات را در دستور کار قرار دهیم.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92