عناوين آخرين اخبار :  ...
بزرگترین حامی علم و فناوری از فرانسه به ایران می آید


بزرگترین حامی علم و فناوری از فرانسه به ایران می آید

ازمایشگاه سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از ورود هیات هایی از کشورهای روسیه، آلمان و فرانسه به ایران خبر داد و گفت: روسای ۱۲ دانشگاه روسی برای همکاری با ۱۲ دانشگاه داخلی به ایران می آیند.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرنگار مهر، دکتر حسین سالارآملی صبح امروز در نهمین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری منتخب که در وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به بحث بین‌المللی‌سازی دانشگاه ها گفت: با توجه به پتانسیل و ظرفیتی که دانشگاه های داخل کشور از آن برخوردار هستند ما نتوانستیم سهم منطقه ای و جهانی خود را از توسعه علم و فناوری به دست بیاوریم همچنین در نوشتن یکسری از مقررات بین المللی در این زمینه فعال نبوده ایم.

وی ادامه داد: اعتقاد ما این است که بدون تضمین جریان علم و فناوری امنیت کشور تامین نمی شود و همکاری های علم و فناوری به عنوان یک سرمایه مهم در داخل کشور است.

وی با بیان اینکه ما چاره ای نداریم و باید به دنیای پیشگامان علم و فناوری بپیوندیم، افزود: علم و فناوری و بین المللی سازی که می خواهیم در داخل کشور پیش ببریم یک پدیده مستقل و خودبخودی نیست و باید بخش های مختلف کشور در این زمینه همکاری کنند.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل ادامه داد: در سال گذشته از لایه اولیه همکاری بین المللی به لایه درونی تر نفوذ کرده ایم. هدف ما عبور کردن به لایه های عمیق‌تر است که این لایه های عمیق‌تر شامل پروژه های مشترک با اساتید خارجی، برگزاری دوره های مشترک در سطح دکتری با کشورهای خارجی و جذب دانشجوی خارجی است. بر همین اساس ورود و خروج دانشمندان بزرگ دنیا به کشور بسیار مهم است.

وی ادامه داد: مهر ماه امسال روسای ۱۲ دانشگاه روسی قرار است به ایران آمده و با ۱۲ دانشگاه بزرگ داخلی همکاری کنند همچنین رئیس موسسه ماکس پلانک و همراهان وی مهرماه وارد کشور خواهند شد. DFG بزرگترین موسسه حامی علم و فناوری از فرانسه وارد ایران می شود با این روند امیدواریم ایران به قطب علم و فناوری منطقه تبدیل شود.

سالار آملی ادامه داد: در عرض سه ماه اول امسال سه دوره مشترک با کره جنوبی و دو کشور اروپایی در مقطع دکتری مجوز برگزاری آن صادر شده است و از اوایل مهر ماه اجرایی می شود. در بخش پژوهش و فناوری سال گذشته ۱۴۱ پروژه مشترک با کشورهای دنیا داشتیم و آرزوی ما این است تا ۱۰ سال آینده به جایی برسیم که ۱۰ درصد پژوهش های ما بین المللی شود.

وی ادامه داد: در سال ۹۴، ۲۱۰۰ دانشجوی خارجی به ایران آمدند که ۱۱۰۰ نفر آنها بورسیه و هزار نفر با هزینه خود در ایران تحصیل می کنند که این مساله بسیار حائز اهمیت است.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92