عناوين آخرين اخبار :  ...
برنامه وزارت علوم برای حمایت از دانشجویان کشورهای مسلمان


برنامه وزارت علوم برای حمایت از دانشجویان کشورهای مسلمان

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از حمایت ایران از دانشجویان کشورهای مسلمان خبر داد و افزود: در کنار کشورهای صاحب علم و فناوری، دیپلماسی علمی وزارت علوم بر مبنای حمایت از دانشجویان داوطلب کشورهای مسلمان و منطقه پایه‌ریزی شده است. در این راستا در سال ۹۴ بیش از ۱۱۰۰ بورسیه به کشورهای منطقه،کشورهای مسلمان آفریقایی و کشورهای در حال توسعه اعطا شد.

وزارت علوم

دکتر حسین سالار آملی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ایران به عنوان مرکز دیپلماسی علمی منطقه، اقدامات گسترده‌ای در سطح همکاری‌های بین‌المللی مدنظر دارد، افزود: کشورهای هدف ایران در سطح بین‌المللی به دو بخش کشورهای همکاری و کشورهای راهبردی تقسیم می‌شوند. کشورهای همکاری شامل کشورهای عراق، تاجیکستان، سوریه، لبنان، افغانستان و غیره و کشورهای راهبردی شامل روسیه، چین، آلمان، اتریش، فرانسه و کشورهایی که از سطح فناوری بالایی برخوردارند، می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات بین‌المللی آموزش عالی در سال گذشته اظهار کرد: در سال گذشته ۸ وزیر و ۹۳ رئیس دانشگاه از کشورهای مختلف به صورت گروهی به ایران آمدند. همچنین در سال ۹۴،حدود ۵۰ کرسی زبان فارسی و ایران‌شناسی در سطح دنیا برگزار شد که بر این اساس ۳۰۳۰ دانشجوی ایرانی در این کرسی‌ها در مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری حال تحصیل هستند. همچنین در سال ۹۴، ۱۴۸۴ استاد و عضو هیات علمی خارجی برای تدریس، تحقیق، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت، سمینار و کنفرانس وارد ایران شدند تا بخشی از علم خود را به ایران منتقل کنند.

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در مورد دستاوردهای اقدامات انجام‌شده در زمینه تعاملات بین‌المللی توضیح داد: شروع ۱۴۰ پروژه تحقیقاتی با کشورهای مختلف دنیا، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت برای دانشجویان دکتری و نخبگان در ایران، حفاظت از نیروهای نخبه در داخل کشور و غیره جزو دستاوردهای تعاملات بین‌المللی محسوب می‌شوند. براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری سعی شد در تعاملات بین‌المللی  کمترین آسیب به جامعه علم فناوری ایران وارد شود و دانشجویان دکتری و نخبه فقط برای شرکت در دوره‌های کوتاه‌مدت عازم خارج از کشور شوند و مجدداً به کشور بازگردند و به کار و تلاش ادامه دهند.نگاه ما حفاظت از نیروهای برجسته ایرانی در داخل کشور و بهره‌گیری از توان آن‌ها است.

حمایت ایران از دانشجویان کشورهای مسلمان

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در ادامه گفت: در کنار کشورهای صاحب علم و فناوری، دیپلماسی علمی وزارت علوم بر مبنای حمایت از دانشجویان داوطلب کشورهای مسلمان و منطقه پایه‌ریزی شده است. در این راستا در سال ۹۴ بیش از ۱۱۰۰ بورسیه به کشورهای منطقه،کشورهای مسلمان آفریقایی و کشورهای در حال توسعه اعطا شده که تعداد بسیاری از این افراد وارد کشور شدند و پس از فراگیری زبان فارسی دوره‌های تحصیلی خود را در دانشگاه‌های کشور آغاز کردند.

دکتر سالارآملی ادامه داد: معاونت دانشجویی وزارت علوم ۳۷ بورس تحصیلی را از طریق دفتر منطقه‌ای یونسکو در اختیار کشورهای همسایه قرار داد تا در یک مثلث سه جانبه  ایران، کشورهای منطقه و یونسکو هم از لحاظ اعتباری جایگاه ایران تثبیت شود و هم دانشجویان این کشور به جای تحصیل در کشورهای غربی در ایران تحصیل کردند.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت علوم ایران و کره‌جنوبی

وی در پایان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت علوم ایران و کره‌جنوبی خبر داد و گفت: در ماه آینده با توجه به همکاری‌های بین ایران و کره جنوبی  و تفاهم‌نامه‌ای که بین وزیر علوم و وزرای مربوط از دو وزارت‌خانه کره‌جنوبی در اواخر سال ۹۴ صورت گرفت،هماهنگ شده است تا نمایندگان ۱۳ دانشگاه کره‌جنوبی به ایران آمده و همکاری با دانشگاه‌های کشور را پایه‌ریزی کرده و به نتیجه برسانند.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi


دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92