عناوين آخرين اخبار :  ...
ایجاد رشته حقوق و مطالعات اسلامی در دانشگاه استراسبورگ فرانسه


ایجاد رشته حقوق و مطالعات اسلامی در دانشگاه استراسبورگ فرانسه

دانشگاه شیراز سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رشته های بین رشته ای مانند «حقوق و مطالعات اسلامی»، «حقوق و محیط زیست»، «حقوق و اقتصاد» با همکاری دانشگاه شیراز در مرکز مطالعات حقوقی و اسلامی دانشگاه استراسبورگ فرانسه راه اندازی می شود.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه شیراز، در سفر رئیس دانشگاه شیراز به فرانسه درخصوص گسترش ارتباطات علمی میان این دانشگاه و برخی دانشگاه های فرانسه بحث و تبادل نظر شد.

در این سفر از دانشگاه های سوربن پاریس، دانشگاه های گرونوبل و دانشگاه استراسبورگ بازدید به عمل آمد و نحوه همکاری آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه شیراز با دانشگاه های مذکور مورد بررسی قرار گرفت.

در دیدار رئیس دانشگاه شیراز با رئیس دانشگاه استراسبورگ زمینه های تحقیقاتی مشترک به ویژه در علوم انسانی، شیمی و بیولوژی مولکولی بیان شد و در نهایت تفاهم نامه بین دو دانشگاه به امضا رسید.

سیدمحسن تقوی، معاون دانشگاه شیراز افزود: در بازدید از دانشگاه استراسبورگ درباره کنفرانس با همکاری ایران(دانشگاه شیراز)، ‌فرانسه(دانشگاه استراسبورگ) و آلمان، در اواخر اکتبر سال ۲۰۱۷ هماهنگی های لازم صورت گرفت .

معاون آموزشی دانشگاه شیراز افزود : دربازدید از بخش فارسی و مطالعات ایرانی دانشگاه استراسبورگ که عمده فعالیت آن گسترش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان است، مقرر شد یک نفر از اساتید دانشگاه شیراز جهت گسترش کرسی زبان فارسی به این مرکز اعزام شود و علاوه بر آن کتاب ها و منابع مورد نیاز آن مرکز تا حد امکان توسط دانشگاه شیراز تأمین شود.

تقوی اظهار داشت : با توجه به نوگشایی رشته زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه شیراز در سال ۹۵، دانشگاه استراسبورگ با اعزام اساتیدی از بخش زبان و ادبیات فرانسه آن دانشگاه، با دانشگاه شیراز در جهت گسترش و توسعه زبان فرانسه، در زمینه برنامه ریزی، برنامه درسی، کتب مورد نیاز و منابع همکاری می کنند.

وی ادامه داد: اساتید فرانسوی اعزام شده علاوه بر تدریس زبان فرانسه روش های نوین آموزشی را جهت اعضای هیأت علمی جوان دانشگاه شیراز به صورت کارگاه ارائه خواهند داد .

معاون آموزشی دانشگاه شیراز تصریح کرد: از مرکز مطالعات حقوقی و اسلامی دانشگاه استراسبورگ هم بازدید به عمل آمد مقرر شد برای ایجاد رشته های بین رشته ای مانند «حقوق و مطالعات اسلامی»، «حقوق و محیط زیست»، «حقوق و اقتصاد» و …، اساتیدی در رشته های فلسفه، اصول، کلام و فقه، از دانشگاه شیراز به این مرکز اعزام شوند.

تقوی ادامه داد: همچنین در بازدید هیات دانشگاه شیراز از دانشگاه استراسبورگ، درباره فرستادن دانشجویان دکتری در دوره های فرصت مطالعاتی ۶ تا ۹ ماهه از دانشگاه شیراز به دانشگاه استراسبورگ، مذاکرات صورت گرفت.

همچنین در نشست مشترک هیات اعزامی از دانشگاه شیرازبا معاون روابط بین الملل دانشگاه سوربن و رئیس دانشکده حقوق این دانشگاه، مقرر شد بستر مناسبی فراهم شود تا در زمینه های مختلف مانند رشته های حقوق، علوم انسانی، علوم اجتماعی، حقوق و اقتصاد، حقوق و علوم اجتماعی، همکاری و استفاده از امکانات و کتابخانه ها و منابع دانشگاه سوربن، اعزام دانشجوی دکتری و اعزام استاد از آن دانشگاه به دانشگاه شیراز؛ همکاری های دوجانبه گسترش یابد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92