عناوين آخرين اخبار :  ...
ایجاد رشته‌های بین رشته‌ای و کارآفرین در واحدهای دانشگاه آزاد


ایجاد رشته‌های بین رشته‌ای و کارآفرین در واحدهای دانشگاه آزاد

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان با حضور دکتر میرزاده، روسای شوراهای تخصصی استان گلستان و روسای واحدهای این استان، بر ایجاد رشته های بین رشته ای و کارآفرین در واحدهای دانشگاه تاکید شد.

636184577736328720.jpg

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، در ابتدای این جلسه دکتر آرین ساطعی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان به ارائه گزارشی از وضعیت استان و مهمترین اقدامات انجام شده ارائه کرد.

دکتر ساطعی با بیان اینکه این استان در حال حاضر دارای ۶ واحد و ۶ مرکز آموزشی است، گفت: ۶۹ مرکز آموزش عالی در این استان وجود دارد که ۱۲ واحد و مرکز آن متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی، همچنین از جمعیت ۸۲ هزار نفری دانشجویان استان گلستان، ۲۸ هزار نفر آن ها در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند.

رشد ۱۰۷ درصدی جمعیت دانشجویی استان گلستان در دوره دکترای تخصصی

وی درباره روند افزایش یا کاهش جمعیت دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در واحدهای این استان نسبت به سال گذشته، گفت: تعداد دانشجویان مقطع کاردانی با ۵ درصد کاهش رشد، در مقطع کارشناسی ارشد ۱۱ درصد کاهش رشد همراه بود، اما خوشبختانه در دوره دکترای تخصصی با ۱۰۷ درصد رشد روبرو بودیم.

دکتر ساطعی همچنین گزارشی درباره روند جذب هیات علمی در استان گلستان ارائه داد و گفت: در فراخوان اردیبهشت ۹۴، ۶۶ عضو هیات علمی برای ۵۳ رشته محل اعلام نیاز شد که ۱۳۲ نفر در سامانه ثبت نام کردند و از میان این افراد تا کنون ۸ نفر جذب نهایی شده و پرونده ۳ نفر دیگر در دست بررسی است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان درباره آخرین وضعیت ساها(سامانه آزمایشگاه های همکار آزاد) در این استان گفت: از سوی تمامی واحدهای این استان ۴۹۸ مورد به عنوان خدمات قابل ارائه آزمایشگاهی در این سامانه تا کنون ثبت شده است.

وی درباره طرح های برون دانشگاهی در دست اقدام این استان نیز گفت: پروژه تولید کیتوسان از پوست میگو، پروژه بررسی خوردگی مخازن و جایگاه های CNG و ارائه راهکارهای مقابله با آن و پروژه بررسی خوردگی لوله کشی گاز زیرزمینی گاز در استان گلستان به روش غیر تخریبی از جمله طرح های برون دانشگاهی این استان به شمار می رود.

دکتر ساطعی همچنین درباره پیشرفت پروژه شهرک شفا در استان گلستان گفت: شهرک شفا با تغییر کاربری به شهرک گلخانه ای در استان و اجرا در واحد گرگان در دستور کار قرار گرفت که تا کنون نسبت به زیرسازی و قطعه بندی زمین ۵ هکتاری واقع در واحد گرگان انجام شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان در انتها به ارائه پیشنهادهای خود برای حل مشکلات واحدهای این استان پرداخت. یکسان سازی شهریه کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کاهش تعرفه ساها، توسعه کشت گلخانه ای و تعیین تکلیف نحوه مشارکت کارکنان فعال در این حوزه و نحوه هزینه کرد بودجه پژوهشی در گلخانه از مواردی بود که وی به آن اشاره کرد.

تدوین چشم انداز فرهنگی

حجت الاسلام و المسلمین باغشنی نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان نیز در این جلسه  ضمن تقدیر از همکاری واحدهای این استان در اجرای برنامه های فرهنگی، خواستار تدوین چشم انداز فرهنگی برای واحدها شد.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد در بحث برنامه های فرهنگی باید بر اجرای قانون پافشاری بیشتری شود، افزود: برخی از بخشنامه های فرهنگی با یکدیگر سازگار نیست که نیازمند بازنگری است.

غلامرضا گلچین راد رییس دبیرخانه هیات امنای استان گلستان گفت: بازدید سرزده از واحدهای و مراکز استان باعث شد تا بسیاری از واقعیت ها مشخص شود همچنین شاهد بهبود شاخص های دانشگاه باشیم.

پیگیری تصویب مجلات علمی که به وزارت علوم ارجاع داده می شود، تقویت و ارتقا چارت سازمانی دبیرخانه هیات امنا از دیگر پیشنهادهایی بود که وی به آن اشاره کرد.

بازنگری در شهریه دانشجویان دکترای پژوهش محور

رامین ظفرمهرابیان رییس شورای تخصصی آموزشی و تحصیلات تکمیلی استان گلستان نیز خواستار بازنگری در شهریه دانشجویان دکترای پژوهش محور شد. وی همچنین خواستار معرفی رشته های بین رشته ای و کارآفرین توسط سازمان مرکزی به واحدها شد.

سورنا نسیمی رییس شورای تخصصی اداری مالی استان گلستان به اشاره به افزایش معوقات بنیاد شهید گفت: تمهیدی اندیشیده شود که این معوقات به صورت اقساط به واحدها پرداخت شود تا اداره امور مالی واحدها با مشکل روبرو نشود.

حسین زحتمکش رییس شورای تخصصی برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان از برگزاری موفقیت آمیز دوره آموزش های کوتاه مدت در واحدهای این استان خبر داد و گفت: از محل برگزاری این دوره ها باعث ایجاد درآمدهای غیر شهریه ای برای دانشگاه شد.

کاهش نمره مقاله در پایان نامه دوره کارشناسی ارشد

مازیار احمدی گلسفیدی رییس شورای تخصصی پژوهش و فناوری استان خواستار کاهش نمره مقاله برای درس پایان نامه شد و گفت: اختصاص ۲ نمره برای ارائه مقاله، باعث افزایش تولید مقالات بی اعتبار شده است که به نظر می رسد این میزان می تواند تا یک نمره کاهش پیدا کند.

وی همچنین با اشاره به تعیین ماموریت پژوهشی برای واحدها گفت: این برنامه که در طرح آمایش پژوهشی استانها به آن پرداخته شده نیازمند آن است که الزاماتی برای مشارکت اعضای هیات علمی در برنامه های بلند مدت، کوتاه مدت و میان مدت این طرح ها در نظر گرفته شود.

خسرو مزروعی، رییس شورای تخصصی دانشجویی و فرهنگی استان نیز به ارائه پیشنهادهایی برای ارتقا فعالیت های دانشجویی و فرهنگی ارائه کرد. وی گفت: کمبود نیروهای کارآمد در حوزه فرهنگی یکی از مشکلات این حوزه است، به همین سبب لازم است در به کارگیری نیروهای فرهنگی دانشگاه بازنگری انجام شود.

تغییر سیاست های حوزه فرهنگی از کمی به کیفی، استفاده از نیروهای دانشجویی به جای نیروهای مازاد، راه اندازی سامانه الکترونیک صدور مدارک دانشجویی و ارتباط بیشتر میان حوزه های مختلف سازمان با واحدها از دیگر موضوعاتی بود که به وی به آن پرداخت.

بهره برداری از ۱۷ پروژه عمرانی استان گلستان تا پایان سال ۹۶

مهران فدوی رییس شورای تخصصی عمران استان گلستان نیز پیشرفت ۷۸ درصدی هتل در دست احداث این استان خبر داد و افزود: تا کنون برای اجرای طرح شفا بیش از ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

فدوی همچنین از بهره برداری از ۱۷ پروژه عمرانی این استان تا پایان سال ۹۶ خبر داد.

نسرین اعظمی رییس شورای زنان فرهیخته استان گلستان ضمن قدرانی از مدیریت این استان در به کارگیری زنان در پست های مدیریتی گفت: تا کنون ۱۵ نفر از بانوان اعضای هیات علمی این استان در پست های مدیریتی منصوب شده اند. وی خواستار تخصیص ردیف بودجه مستقل و مشخص برای شورای زنان فرهیخته استان شد.

همچنین دکتر علیرضا مهیمی، دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان پیشنهاد داد که برگزاری آزمون EPT به آموزشکده‌های سما واگذار شود.

دکتر مهدی حسینی سرپرست واحد آزادشهر نیز پیشنهاد داد تا توسعه تحصیلات تکمیلی به همه واحدها سپرده شود.

در ادامه دکتر علیرضا لادن‌مقدم سرپرست واحد علی‌آباد کتول گفت:‌ اگر امروز این واحد بیشترین رشته‌های تحصیلات تکمیلی را دارد حاصل تلاش دکتر میرزاده است. او پیشنهاد داد مجلات علمی پژوهشی واحدهایی که چاپ نمی‌شوند به مراکز دیگری که توانایی دارند واگذار شود.

در ادامه جلسه هریک از معاونان و مدیران کل حوزه های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی به مسائل طرح شده از سوی اعضای جلسه پاسخ دادند.

اجرای آزمایشی سامانه الکتریکی صدور مدارک فارغ التحصیلان

دکتر علیرضا صامت مدیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه از اجرای آزمایشی سامانه الکترونیک صدور مدارک فارغ التحصیلان خبر داد و گفت: پس از اجرای آزمایشی این طرح و برطرف ساختن مشکلات آن بزودی در تمامی واحدهای این طرح اجرایی می شود.

دکتر محمد دادگان معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی نیز ضمن تقدیر از توسعه ورزش همگانی در استان گلستان گفت: امیدواریم توسعه ورزش بانوان نیز در این استان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین از حضور خوب ورزشکاران این استان در ۱۳ رشته ورزشی قدردانی کرد.

عبدالله محمدی نماینده معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی نیز از ارائه تسهیلات ویژه به اعضای هیات علمی فعال در مراکز رشد خبر داد.

وی افزود: مراکز رشدی که دارای مجوز فعالیت باشند از معافیت های مالیاتی برخوردار می شوند.

انتشار بخشنامه تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی از طریق شناسنامه علمی

دکتر متاجی مدیرکل امور آموزشی و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی از انتشار ۳۰۰ عنوان رشته محل بین رشته ای در سامانه گسترش دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و افزود: دور سوم ممیزی رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی بزودی آغاز می شود.

دکتر وحیدی مدیرکل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تسریع در بررسی پرونده ارتقا اعضای هیات علمی در سازمان مرکزی گفت: بیش از ۳۰۰ پرونده ارتقای اعضای هیات علمی از تمام استان ها به سازمان مرکزی ارسال شده که در حال بررسی است. همچنین بخشنامه تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی از طریق شناسنامه علمی بزودی ابلاغ می شود.

دکتر وحیدی همچنین از تسهیل در نقل و انتقال اعضای هیات علمی در درون استان خبر داد.

دکتر علوی فاضل سخنگوی دانشگاه نیز در سخنانی با اشاره به مصوبات گذشته شوراهای دانشگاه افزود: اجازه فروش اموال مازاد واحدها برای تامین هزینه بازخریدی کارکنان، توجه بیشتر به حل مشکل اراضی، اسناد و املاک دانشگاه، آمایش و بازنگری رشته های واحدهای دانشگاهی، ایجاد صندوق مشترک سرمایه‌گذاری استانی، تجمیع سوابق بیمه های کارکنان برای تسریع در بازنشسته شدن، امکان جابجایی ردیف های بودجه پژوهشی، کاهش شهریه دانشجویان در رشته های کم متقاضی، به‌روز کردن نرم‌افزار سیدا و نرم‌افزارهای مالی، تلاش بیشتر برای جذب و استخدام هیات علمی در استان ها، لزوم پیگیری وصول طلب های معوقه از بنیاد شهید، لزوم بازنگری در چارت سازمانی، تلاش واحدها برای کاهش وابستگی به شهریه از طریق خدمات ساها، تقویت شرکت های دانش بنیان و طرح های برون دانشگاهی، توجه به گردشگری و ایجاد درآمد، توجه به حمایت از تمامی تشکل های سیاسی بدون توجه به گزاریش سیاسی در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، توجه به طرح های فرهنگی ماندگار استان و… ازجمله موارد مشترک مطرح شده در جلسات قبلی شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها بود.

وی همچنین از روسای واحدها خواست تا در تبیین حق دانشگاه آزاد اسلامی تلاش کنند.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، علوی فاضل گفت: افزایش رشته محل های دکترای دانشگاه آزاد اسلامی از ۴۰۰ به ۲۴۰۰ رشته محل به راحتی امکانپذیر نبود، می توان به جرات گفت که این اقدام دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین اقدام فرهنگی است که در آموزش عالی کشور انجام شده است.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92