عناوين آخرين اخبار :  ...
اولویت واحد علوم و تحقیقات جذب هیات علمی جوان،متخصص و متعهد است


اولویت واحد علوم و تحقیقات جذب هیات علمی جوان،متخصص و متعهد است

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در نشست تبیین سیاست های آموزشی و پژوهشی واحد علوم و تحقیقات که با حضور معاونین، روسای دانشکده‌­ها و اساتید جذب شده برگزار شد. اولویت واحد علوم و تحقیقات جذب اعضای هیات علمی جوان،متخصص و متعهد است

عباسپور

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر علی عباسپور در این همایش ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) ،گفت: واحد علوم و تحقیقات همواره برای حفظ و ارتقاء دستاوردهای کمی و کیفی خود در صدد جذب اساتید و اعضای هیات علمی جوان ، متخصص و متعهد بوده و هست .

وی ادامه داد: بر همین اساس برای جذب اعضای هیات علمی جدید در این واحد دانشگاهی شاخص های خاص علمی ، پژوهشی ، فرهنگی و آموزشی مدنظر قرار گرفته است .

رئیس واحد علوم و تحقیقات به قوانین و آئین نامه های علمی ، فرهنگی ، آموزشی و پژوهشی اشاره کرد و افزود: واحد علوم و تحقیقات ، دانشگاهی با اولویت های کیفی بالا است و از اعضای هیات علمی این واحد دانشگاهی انتظار می رود بر این کیفیت بیافزایند.

وی با بیان اینکه جامعه کنونی طلب می کند تا از تولید علم به تولید ثروت رسید ، تصریح کرد:برای تحقق توسعه یافتگی کشور حرکت همسو و هماهنگ آموزش و صنعت مورد نیاز است و انتظار ما این است که اعضای هیأت علمی جوان و پر انرژی در این راستا نقش چشمگیری ایفا کنند.

دکتر عباسپور به چگونگی ارتقاء اساتید اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: اساتید و اعضای هیات علمی با شاخص های مختلف مورد ارزیابی قرار می گیرند . واحد علوم و تحقیقات نیز در صدد است تا همچون دانشگاه های معتبر علمی دنیا ، پس از گذشت مدت زمان مشخصی از جذب استاد ، با توجه به شاخص های علمی ، پژوهشی ، آموزشی و فرهنگی مبادرت به ارتقاء استاد مربوطه نماید و چنانچه استاد نتواند نمره مناسبی از این ارزیابی به دست آورد ، ادامه همکاری با این دانشگاه برای ایشان امکان پذیر نخواهد بود.

وی گفت: منابع علمی و تحقیقاتی قابل توجهی برای برداشت اساتید ، دانشجویان و محققان در واحد علوم و تحقیقات وجود دارد تا بتوان هم به جامعه خدمت رساند و هم درآمدزایی کرد .

دکتر ساسان بابایی کفاکی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی واحد علوم و تحقیقات نیز در این نشست گفت: یکی از اهداف برگزاری این نشست علاوه بر هماهنگی بیشتر بین اساتید و دانشگاه، آشنایی و آگاهی از انتظارات دانشگاه و اساتید با یکدیگر است.

وی افزود: واحد علوم و تحقیقات از اعتبار علمی و تحقیقاتی ویژه ای برخوردار است که امیدوارم با تلاش شما اساتید که از بین ۳۰۰۰ متقاضی فعالیت در این واحد، انتخاب شده اید، بر این اعتبار بیفزایید.

دکتر بابایی گفت: در حال حاضر حدود ۱۱۱۵ استاد تمام و نیمه وقت در این واحد مشغول به فعالیت هستند، که از این میان ۵۵۰ نفر با درجه استادیاری، ۲۰۰ نفر با درجه دانشیاری و ۲۴۰ نفر با درجه استادی هستند. علاوه بر این هر سال حدود ۱۱۰۰ استاد هم بصورت مدعو در این واحد مشغول به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: بیش از ۴۵ هزار دانشجو در واحد علوم و تحقیقات مشغول به تحصیل هستند که از این میان ۱۰ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی، ۲۵ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۰ هزار دانشجو در مقطع دکتری تخصصی هستند.

دکتر کرم الله دانشفرد معاون دانشجویی و فرهنگی واحد علوم و تحقیقات نیز در این همایش به ماموریت و نقش دانشگاه در جامعه اشاره کرد و گفت : یکی از دیدگاه های مطرح این است که دانشگاه صرفا محلی برای آموزش است تا دانشجویان در رشته تخصصی خود ماهر و جذب بازار کار شوند . اساتید هم به تبع این دیدگاه باید همه زمان خود را صرف آموزش و ارتقاء مهارت دانشجویان کنند .

وی ادامه داد: دیدگاه دوم و غالب بر انسجام نظام آموزشی و پرورشی دانشگاه ها تاکید دارد .با توجه به این دیدگاه ، دانشگاه محلی برای تعلیم و تربیت است و پژوهش به اندازه آموزش دغدغه و مورد توجه است .

معاون فرهنگی و دانشجویی واحد علوم و تحقیقات به آیاتی از قرآن کریم که در آن بر مقوله تربیت و آموزش تاکید شده است ، اشاره کرد و افزود: یکی از ماموریت های استاد و معلم این است که به انسان ها کمک کنند تا خود را دوباره متولد و تربیت نمایند.

دکتر دانشفرد گفت: باید به دانشجویان فلسفه و هدف از زندگی آموزش داده شود . مهارت های استنباط ، استدلال و استنتاج باید در دانشگاه ها از طرف اساتید آموزش داده شود.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر محمدحسین مدرسی معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات نیز در این نشست گفت: معتقدم حرکت در مسیر آموزش و پژوهش دو وظیفه اصلی و مهمی  است که بر عهده تمامی اساتید نهاده شده است.

وی با بیان اینکه در بحث آموزش روال کار مشخص و به نوعی ثابت است، افزود: پژوهش و فعالیت های مرتبط با آن ارتباط مستقیمی با میزان علاقمندی هر فردی دارد. معتقدم فعالیتهای پژوهشی است که نشان دهنده درجه علمی هر فرد و وجه تمایز وی با سایرین است.

دکتر مدرسی با اشاره به حمایت و تأکید دکتر عباسپور در زمینه مسائل پژوهشی گفت: معاونت پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات آمادگی کاملی برای حمایت از طرح ها و تأمین تجهیزات مورد نیاز اساتید دارد و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

دکتر تقی ترابی معاون برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان واحد علوم و تحقیقات نیز در این نشست گفت: این معاونت ، مسئول متوازن و متعادل نگهداشتن ساختار سازمانی، هرم سازمانی، طبقه بندی مشاغل و نظارت و بهبود روش های واحد علوم و تحقیقات و تدوین ساز و کارهایی است که سبب رونق اقتصادی و تأمین منابع پایدار درآمدی غیر شهریه ای در این واحد است.

دکتر ترابی تصریح کرد: اهم فعالیت ها در این معاونت بر پایه سه محور برنامه و بودجه، تعالی سازمانی و آموزشهای آزاد( مشتمل بر توانمندسازی نیروز انسانی، ارزیابی عملکر و درآمدزایی) و سرمایه گذاری و دانش بنیان استوار است.

وی با اشاره به ارتباط دانشگاه و صنعت گفت:  معتقدم باید بحث ارتباط صنعت با دانشگاه را از منظر توسعه علمی و اقتصادی و به تعبیری از منظر اقتصاد کلان و با استفاده از یک رهیافت سیستمی مورد بررسی قرار داد.

دکتر ترابی تصریح کرد: هدف یک سیستم پویا، ایجاد ارتباط نظام مند و فعال بین دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی با بنگاه های اقتصادی و بخش های توسعه ای کشور است. که در این راستا نیازمند دانشگاه های نسل سوم که همان دانشگاه های کارآفرین هستند، می باشیم.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، وی خاطر نشان کرد: برگزاری استارت آپ ها در راستای توانمند سازی و آشنایی اعضای محترم هیأت علمی با رویدادهای کارآفرینی، برگزاری دوره های تخصصی کوتاه مدت و فنی و حرفه ای، Singularity university از جمله برنامه های آینده این معاونت است.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92