عناوين آخرين اخبار :  ...
انتقاد مسؤولان دانشگاه امیرکبیر از عدم تعامل دانشجویان با فضای صنعت


انتقاد مسؤولان دانشگاه امیرکبیر از عدم تعامل دانشجویان با فضای صنعت

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر با انتقاد از عدم ارتباط دانشجویان با فضای صنعتی از دوره کارشناسی تا دکتری گفت: در این زمینه انجمن‌های علمی می‌توانند نقش مهمی در ایجاد ارتباط میان دانشجویان با فضای کسب و کار داشته باشند.

بمناسبت روز صنعت چاپ

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر مالک نادری در مراسم افتتاح سیزدهمین همایش بین‌المللی دانشجویی مواد و متالورژی ایران برگزاری این همایش را نتیجه تلاش‌های دانشجویان دانشکده مواد و متالورژی این دانشگاه دانست و افزود: حضور دانشجویان در چنین همایش‌هایی موجب می‌شود که آنها در تمرین مدیریت وارد شوند.

وی عدم ارتباط دانشجویان با فضای کسب و کار را از چالش‌های امروز دانشگاه‌ها دانست و اظهار کرد: یکی از معضلات سیستم دانشجویی توالی درس خواندن آنها از مقطع کارشناسی تا مقطع دکتری است، بدون آنکه با جامعه و فضای صنعتی ارتباط و تعاملی داشته باشند.

نادری با تاکید بر نقش انجمن‌های علمی در زمینه ایجاد تعامل میان دانشجویان و بخش صنعت یادآور شد: دانشجویان تا مقطع دکتری با فضای واقعی بخش صنعت ناآگاه هستند که این امر هیچ کمکی به توسعه کشور و صنعت نمی‌کند.

وی با بیان اینکه این مشکل در حوزه معدن و متالورژی مشاهده می‌شود، خاطرنشان کرد: دنیای امروز دنیای سرعت و انتقال و تغییر فناوری است؛ به‌گونه‌ای که گفته می‌شود دانش مهندسی هر دو سال یکبار و در حوزه پزشکی هر ۵ سال یکبار فناوری جدیدی عرضه می‌شود. از این رو لازم است تا در عرصه‌های مهندسی به دانش روز مجهز شویم.

در این همایش همچنین مهندس سعید سلمانی، دبیر اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مواد و متالورژی کشور با اشاره به سابقه ایجاد این اتحادیه افزود: تاکنون ۱۳ دوره مسابقات عملیات حرارتی و چهار دوره مسابقه ریخته‌گری برگزار شده که پنجمین دوره آن از ۴ تا ۷ آذرماه امسال برگزار خواهد شد.

سلمانی، برگزاری چهار دوره مسابقه سرامیک را از دیگر برنامه‌های این اتحادیه نام برد و اضافه کرد: علاوه بر آن مسابقه متالوگرافی از ۲۱ تا ۲۲ آذر را در دستور کار داریم.

در مراسم افتتاحیه سیزدهمین همایش مواد و متالورژی ایران همچنین دکتر همایون کتیبه، رییس دانشکده معدن و متالورژی با تاکید بر اینکه این همایش به همت دانشجویان انجمن علمی این دانشکده برگزار شده است، ادامه داد: دانشجویان معدن و متالورژی دانشکده معدن و متالورژی دانشگاه امیرکبیر فعال‌ترین دانشجویان این دانشگاه هستند.

به گفته وی، برگزاری این همایش زمینه‌ای برای مشارکت دانشجویان با بخش صنعت است.

کتیبه اضافه کرد: در این همایش، ۲۲ مهمان از کشور عراق و همچنین یک محقق ایرانی از آلمان حضور دارند.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92