عناوين آخرين اخبار :  ...
۳ اقدام مهم دانشگاه تهران در حوزه علم و فناوری


۳ اقدام مهم دانشگاه تهران در حوزه علم و فناوری

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رئیس دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه در کنار اجرای «برنامه شهر دانش» و «دانشگاه سبز»، زمینه‌ای را برای عرضه محصولات دانش‌بنیان در عرصه‌های بین‌المللی فراهم خواهد کرد.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر نیلی احمدآبادی امروز در مراسم معرفی شرکت‌های برتر پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به فعالیت‌های اصلی دانشگاه‌ها افزود: دانشگاه‌ها علاوه بر فعالیت‌های آموزشی، فعالیت‌های دیگری دارند که در جامعه مغفول مانده‌اند.

وی حضور دانشگاه‌ها در جامعه و ارتباط جامعه با دانشگاه‌ها در قالب ارتباط صنعت با دانشگاه را از مهمترین فعالیت دانشگاه‌ها دانست که در کشور به فراموشی سپرده شده است.

نیلی با اشاره به فضای کسب و کار جدید ایجاد شده در کشور، خاطرنشان کرد: دانشگاه تهران اولین دانشگاهی است که پارک علم و فناوری را ایجاد کرده است که تاکنون اقدامات موثری در توسعه فناوری داشته است، ولی مساله اصلی ما این است که چگونه بتوانیم فعالیت‌های این نهاد را واقعی‌تر کنیم.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: واقعی کردن عملکرد پارک علم و فناوری از جمله مسائلی است که ما به دنبال آن هستیم، چراکه هم‌اکنون در حال اقدام به پذیرش ۱۲۰۰ دانشجوی دکتری و اشتغال به تحصیل ۲۵ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران هستیم.

وی انتشار ۳ هزار مقاله از سوی محققان دانشگاه تهران در پایگاه آی‌اس‌آی را از دیگر دستاوردهای علمی این دانشگاه نام برد و یادآور شد: بر این اساس لازم است تا بخشی از این دستاوردها به محصول تبدیل شود.

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر ضرورت آشنا کردن دانشجویان با مفاهیم کسب و کار یادآور شد: بر این اساس ما اولین دانشکده کارآفرینی را ایجاد کردیم که در این دانشکده مهارت‌های لازم به دانشجویان ارائه می‌شود.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت انتخاب و محل درست برای استقرار پارک‌ها و دانشگاه‌ها ادامه داد: در طرح ساماندهی دانشگاه تهران پیشنهاد شد که این دانشگاه و پارک آن به منطقه چیتگر منتقل شود، ولی نظر ما این است که با این اقدام هویت دانشگاه از بین می‌رود.

نیلی احمدآبادی اضافه کرد: بر این اساس موضوع «شهر دانش» را مطرح کردیم تا با استفاده از موقعیت فیزیکی دانشگاه تهران و دستاوردهای علمی گام‌هایی در جهت توسعه فناوری برداریم.

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه این برنامه در پردیس کیش به اجرا گذاشته خواهد شد، اضافه کرد: ما علاوه بر ایجاد شهر دانش اقدام به ایجاد «دانشگاه‌های هوشمند» خواهیم کرد و بر این اساس در محلی به مساحت سه هزار متر مربع «سالن سبز» و «دانشگاه هوشمند» ایجاد می‌شود.

نیلی احمدآبادی کارآفرینی، مسؤولیت اجتماعی و بین‌المللی را از دیگر برنامه‌های این دانشگاه نام برد و افزود: اگر شرکتی بخواهد تنها محصول خود را به بازارهای داخل ارائه دهد، قطعا موفق نخواهد شد و بر این اساس دانشگاه فضای بین‌المللی را در حوزه علم و فناوری ایجاد خواهد کرد.

رئیس دانشگاه تهران ابراز امیدواری کرد که در سال جاری با گشایش‌های مالی بتوانند طرح‌هایی را که بر روی کاغذ تدوین شده است، محقق کنند.

  • https://www phdl net/phd-test-news-site/اقدام-مهم-دانشگاه-تهران-حوزه-علم-فناوری-۱۹۵۰۴
DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92