عناوين آخرين اخبار :  ...
افزایش ۱۰۰ درصدی وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل


افزایش ۱۰۰ درصدی وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل

خوابگاه سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رئیس صندوق رفاه دانشجویان از افزایش ۱۰۰ درصدی وام ودیعه مسکن متاهلین در سال جاری خبر داد.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرنگار مهر، مهندس ذوالفقار یزدان مهر در پنجاه و هشتمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور که صبح امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: صندوق رفاه دانشجویان در راستای تکمیل زحمات روسای قبلی آسیب شناسی از وضعیت صندوق رفاه دانشجویان انجام داد و به تناسب آن برنامه کوتاه مدت و بلند مدتی را ساماندهی و برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به برنامه بلند مدت صندوق رفاه دانشجویان گفت: در این زمینه سند راهبردی و کاربردی را تنظیم کردیم تا صندوق رفاه دانشجویان با یک سیستم روشمند مدیریت شود و از اعمال سلیقه پرهیز شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: با روشمند شدن مدیریت صندوق می توانیم به صورت هدفمند حرکت کرده و تسهیلات صندوق را ارائه دهیم و گره ای از مشکلات دانشجویان را برطرف کرده و به سمت ارائه وام به دانشجویان مستعد، ممتاز و بی بضاعت حرکت کنیم.

یزدان مهر با اشاره به حرکت به سمت مدیریت واحد خدمات رفاهی گفت: این مساله در شورای معاونان وزارت علوم نیز تصویب شده است و ما به دنبال ساز و کار اجرایی آن هستیم و با اجرای آن یک تحول جدی در بحث خدمات رفاهی خواهیم داشت.

یزدان مهر از دیگر برنامه هایی که انجام گرفته است به یکپارچه سازی نظام اطلاعات، ایجاد کارت هوشمند با ۳۶ خدمات، تعامل با خیرین اشاره کرد و گفت: امسال در یک اقدام بی سابقه ۴۱ درصد اعتبارات در سال جدید اختصاص یافت که نسبت به سال قبل بی سابقه بوده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه به وام شهریه اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۳۷ میلیارد تومان برای وام شهریه اختصاص داده بودند که با توجه به نامه ای که به رئیس جمهور نوشته شد و با استفاده از منابع داخلی حدود ۱۹۸ میلیارد تومان وام شهریه پرداخت شد.

وی در ادامه به وام ویژه دکتری اشاره کرد و گفت: ۲۰ میلیارد تومان دولت و ۳۰ میلیارد تومان صندوق برای این وام بودجه اختصاص دادند لذا ماهانه ۷۰۰ هزار تومان به دانشجویان دکتری ارائه خواهد شد. در مجموع ۱۳۰ میلیارد تومان وام دکتری به دانشجویان داده می شود.

یزدان مهر یادآور شد: سال ۹۳ اعتبارات عمومی صندوق رفاه دانشجویان ۱۴۰ میلیارد تومان بود این در حالی است که ما در سال جاری فقط ۱۳۰ میلیارد تومان به دانشجویان دکتری وام پرداخت خواهیم کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه به طرح تبدیل یارانه غذا به وام اشاره کرد و گفت: این یکی از برنامه هاست که مورد توجه صندوق رفاه دانشجویان است و در برنامه ششم نیز پیش بینی شده است که اعتبارات یارانه از طریق تسهیلات به صندوق رفاه دانشجویان جبران شود.

وی در ادامه به طرح حمایت از تسهیلات ارزان قیمت اشاره کرد که در سال ۹۶ پیگیری خواهد شد و گفت: درآمد اختصاصی صندوق رفاه دانشجویان در سال گذشته ۳۲۰ میلیارد تومان بود که این درآمد از ۱۲۰ میلیارد تومانی که هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان پیش بینی کرده بود بسیار بیشتر بود و ما امیدواریم که این درآمد را به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم.

یزدان مهر همچنین یادآور شد: با رایزنی که با بانک مرکزی انجام داده ایم مقرر شده فارغ التحصیلانی که به صندوق رفاه دانشجویان بدهکارند، بدهکار بانکی محسوب شوند و اگر خواستند تسهیلاتی از بانک دریافت کنند اول باید بدهی خود را تسویه کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته ۹۸ میلیارد تومان از مطالبات انباشته شده که در این زمینه ۸۰۰ نفر از کارشناسان دانشگاهی با صندوق همکاری داشتند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان به وصول اجاره بهای خوابگاه ها اشاره کرد و گفت: ۲۲ میلیارد تومان از بخش اجاره بها باید وصول می کردیم که ۲۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن را وصول کردیم و در سال جاری ۴۱ میلیارد تومان از ۴۶ میلیارد تومان را وصول خواهیم کرد.

وی ادامه داد: امسال برای ارتقا خوابگاه های رتبه ۵ اعتباری ۲۰ میلیاردی در نظر گرفته شده است و اگر دانشگاه ها برنامه داشته باشند که خوابگاه های رتبه ۴ و رتبه ۳ خود را ارتقا دهند ۸۰ درصد اجاره بها به آنها بازگردانده می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان همچنین در ادامه به رایزنی با شهرداری تهران برای زیباسازی خوابگاه ها و محوطه آن اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۰ میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داده شده است.

یزدان مهر تاکید کرد: در نهایت در سال گذشته ۱۱۰ درصد نسبت به سال قبل از آن در پرداخت تسهیلات رشد داشتیم. همچنین در سال گذشته در وام ضروری ۴۰۰ درصد، وام شهریه ۲۰۰ درصد رشد داشتیم و در وام ازدواج، عتبات و وام های متفرقه به تمام متقاضیان واجد شرایط وام اختصاص دادیم.

وی ادامه داد: همچنین رشد ۵۲ درصدی وام تحصیلی، ۳۳ درصدی وام ازدواج، ۱۰۰ درصدی وام ضروری و ۱۰۰ درصدی وام مسکن متاهلین مصوب شده است.

وی در ادامه به صدور مجوزهای خوابگاه های دانشجویی غیرانتفاعی اشاره کرد و گفت: صدور این مجوزها توسط شورای نظارت و ارزیابی استان ها صورت می گیرد و از نظر ما تعاونی خوابگاه داران دانشگاه های غیرانتفاعی وجاهت قانونی ندارد و با تعاملی که با اداره اماکن صورت گرفته اگر خوابگاهی مجوز از شورای نظارت و ارزیابی نداشته باشد پلمپ می شود.

وی از دیگر فعالیت هایی که در صندوق رفاه دانشجویان انجام گرفته به اصلاح مقررات وصول اجاره بها، توسعه زیرساخت های IT، روان سازی ارائه خدمات و تسهیلات به دانشجویان، ایجاد کمیته استقبال از سال تحصیلی جدید، تقویت درآمدزایی صندوق در راستای اقتصادی مقاومتی، ایجاد تنوع غذایی و اختصاص اعتبار ویژه به آن و اضافه شدن ۱۰۰ میلیارد تومان به ذخیره استراتژیک صندوق رفاه دانشجویان اشاره کرد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92