عناوين آخرين اخبار :  ...
اعتراض دانشجویان امیرکبیر به حذف عنوان نانو از مدرک فارغ‌التحصیلی+پاسخ دانشگاه


اعتراض دانشجویان امیرکبیر به حذف عنوان نانو از مدرک فارغ‌التحصیلی+پاسخ دانشگاه

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – جمعی از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر نسبت به حذف عنوان "نانو" از مدرک فارغ‌التحصیلی خود اعتراض نمودند که رییس دانشگاه به این اعتراض پاسخ داد:دانشجویان با هر عنوانی که در دفترچه کنکور وارد دانشگاه شده‌اند با همان عنوان نیز فارغ‌التحصیل می‌شوند.

رونمایی از سردر دانشگاه امیر کبیر

 یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مورد به ایسنا گفت:طی سال‌های ۹۱ ، ۹۲ و۹۳ دانشجویان نانو تکنولوژی از سه شیوه شرکت در کنکور، استعدادهای درخشان و پژوهشگاه نانو وارد این رشته شدند.در آن زمان اعلام شد که دانشگاه در حال پیگیری راه اندازی رشته نانوتکنولوژی است اما کانال ورود داوطلبان از طریق رشته‌های مهندسی نساجی، مهندسی شیمی و مهندسی پلیمر خواهد بود. در دفترچه کنکور هرکدام از این رشته‌ها دارای کد بودند و عنوان رشته که نانوتکنولوژی  داخل توضیحات هر رشته ذکر شده بود.

وی افزود: البته ظرفیتی که برای نانوتکنولوژی در مهندسی نساجی در نظر گرفته شد بود یک کد جداگانه از مهندسی نساجی داشت.حتی مصاحبه داوطلبانی که در رشته نانو تکنولوژی پذیرفته شدند در دانشکده نساجی نبود، دروسی که این افراد گذراندند در حوزه نانو بوده و ربطی به نساجی شیمی و پلیمر ندارد. درواقع یک گروه مستقل نانو وجود داشت که یک رشته بین رشته ای محسوب می‌شد و قرار بود دانشجویان این گروه از امکانات همه دانشکده‌های دانشگاه استفاده کنند.

این دانشجو مدعی شد: وزارت علوم به دانشگاه ایراد گرفت که مجوز لازم برای ارائه رشته نانو را ندارد و عنوان رشته در شهریورماه گذشته در پورتال دانشگاه از “نانو تکنولوژی” به “مهندسی نساجی” و در نهایت به” مهندسی نساجی و نانو فناوری” تغییر یافت. در صورتی که در لیست شورای گسترش وزارت علوم این رشته وجود ندارد.از طرف دیگر عنوان رشته “نانوتکنولوژی” در  کارت‌های دانشجویی ذکر شده است.

وی  با تاکید بر اینکه دانشجویان معترض دروس مرتبط با نانو را گذرانده‌اند، افزود:حتی افرادی که پذیرفتند در گروه مهندسی شیمی قرار بگیرند،گروه مهندسی شیمی دو نفر از این افراد را در آزمون جامع نپذیرفت و اعلام کرد این افراد سواد مهندسی شیمی ندارند.در حال حاضر دانشگاه قصد دارد ما را تحت عنوان مهندسی نساجی فارغ‌التحصیل کند در حالی که ما دروس مربوط به مهندسی نساجی را نخوانده‌ایم.

پاسخ دانشگاه به اعتراض دانشجویان

دکتر سید احمد معتمدی،رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن رد ادعای دانشجویان و با بیان اینکه دانشجویان با هر عنوانی که در دفترچه کنکور وارد دانشگاه شده‌اند،با همان عنوان هم فارغ‌التحصیل می‌شوند،اظهار کرد: دانشجویان سه گروه “نساجی”،”مهندسی شیمی” و” مهندسی پلیمر” با یکدیگر تحصیل کرده‌اند،از آنجائی که بخشی از درس این افراد با یکدیگر مشترک بوده،این تصور به وجود آمده است که مدرک این افراد هم باید یکی باشد درحالی که این دانشجویان بعد از مدتی در دانشکده‌هایی که در دفترچه ذکر شده بود مشغول تحصیل شدند. این دانشجویان به من هم شکایت کردند و من با استناد به دفترچه کنکور اعلام کردم که باید طبق همان سه بخش فارغ التحصیل شوند.

وی افزود: در دفترچه کنکور همان سال نیز این رشته‌ها به صورت تفکیک شده از هم به داوطلبان ارائه شده بود و دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز اجازه ندارد برای رشته‌ای که مجوز آن را ندارد مدرک صادر کند.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92