عناوين آخرين اخبار :  ...
استادی که در "روز دانشجو" جاودانه شد


استادی که در "روز دانشجو" جاودانه شد

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – 16 آذر یادآور درگذشت دکتر سید مهدی فخرایی، استاد تمام مهندسی برق و الکترونیک دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و عضو هیات علمی دانشگاه تهران است که درسال ۱۳۹۳ بر اثر بیماری سرطان خون دارفانی را وداع گفت.

hemmat khahi-8-245-th4.jpg

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا دکتر سید مهدی فخرایی، معاون پژوهش و برنامه‌ریزی بنیاد ملی نخبگان در زمان ریاست دکتر واعظ زاده در بنیاد و همچنین دبیر سابق کنگره پیشگامان پیشرفت بود.

استاد فخرایی در سال ۱۳۳۹ در دزفول متولد شد و تحصیلات دوره دبیرستان را در مدرسه وابسته به دانشگاه شیراز پس از انتخاب به عنوان دانش‌آموز نخبه برگزیده گذراند. وی سپس در رشته مهندسی برق و الکترونیک موفق به اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران شد و تحصیلات دوره دکتری خود را در همین رشته در دانشگاه کانادا ادامه داد. استاد فخرایی دارای ۲۲۰ مقاله علمی ملی و بین‌المللی در رشته تخصصی خود بود. وی دبیری ۱۲ همایش علمی در کشور را در کارنامه کاری خود داشت.

«استاد فخرایی» جزء اولین کسانی بود که از الکترونیک در رفع نیازهای دفاع مقدس استفاده کرد

رییس مرکز الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت استاد سید مهدی میرفخرایی استاد تمام دانشگاه تهران، دبیر سابق این مرکز و معاون پژوهشی اسبق بنیاد ملی نخبگان را از چهره‌های نخبه و ارزنده کشور دانست که خدمات علمی قابل توجهی داشته است.

 دکتر صادق واعظ زاده پس از درگذشت این ایستاد دانشگاه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: استاد سید مهدی فخرایی از استادان پرکار، سالم، خوش‌نام دانشگاه بود که سوابق زیادی در رشته تخصصی خود داشت و از اولین کسانی بود که از تخصص الکترونیک در رفع نیازهای دفاع مقدس استفاده کرد.

 دکتر واعظ زاده تصریح کرد: استاد فخرایی دانشجویان زیادی در سطوح مختلف تربیت کرد که بسیاری از آنها از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها هستند.

وی با بیان این‌که استاد فخرایی خدمات زیادی به نخبگان کشور کرده است، گفت: آن مرحوم همچنین در تاسیس و فعال‌سازی بنیاد ملی نخبگان مشارکت زیادی داشت و برای همه نخبگان کشور یک چهره آشنا، صمیمی و خدوم بود.

دکتر واعظ زاده گفت: استاد فخرایی همچنین از فعالان ارتباط صنعت و دانشگاه بود که پژوهش‌های کاربردی و عملیاتی شده زیادی در صنعت داشت.

 وی استاد فخرایی را انسانی بسیار پرهیزکار، خوش‌اخلاق، محبوب و مورد احترام دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران دانست.

استادی که تا پای جان بر اعتماد به دانشگاه و توان ایرانی ایستاد
 

دکتر فخرایی در پاسخ به نزدیکانش که از او می‌خواستند برای درمان بیماری سختش به خارج کشور یا لااقل به بیمارستانی خصوصی مراجعه کند گفت: من معلم دانشگاه تهرانم و درمانم را هم در بیمارستان دانشگاه پیگیری می‌کنم. دکتر فخرایی در پاسخ به نزدیکانش که از او می‌خواستند برای درمان بیماری سختش به خارج کشور یا لااقل به بیمارستانی خصوصی مراجعه کند گفت: من معلم دانشگاه تهرانم و درمانم را هم در بیمارستان دانشگاه پیگیری می‌کنم.

 به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، علیرضا فخرایی، برادر زنده یاد دکتر سید مهدی فخرایی، استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه تهران پس از درگذشت وی در ۱۶ آذرماه ۹۳، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: دکتر فخرایی، استاد تمام دانشکده برق دانشگاه تهران اواخر سال ۹۲ از بیماری خود که نوع نادری از سرطان خون پیش‌رونده بود آگاه شد و به گفته برادرش به واسطه عرق و تعصب عمیقی که به دانشگاه تهران و توان متخصصان داخلی داشت، علی‌رغم اصرار نزدیکان و توصیه پزشکان که از او می‌خواستند برای درمان به کانادا که پزشکان مجرب‌تری در زمینه بیماری نادر وی دارد مراجعه کنند حاضر به این کار نشد و تا پایان روند درمان خود را در بیمارستان شریعتی دانشگاه علوم پزشکی تهران پی گرفت.

 برادر استاد تعریف کرد: در زمان بستری شدن وی در بیمارستان، برخی نزدیکان با توصیه پزشک معالج که به دلیل نادر بودن و خطر شدید بیماری وی بر اعزام ایشان به خارج تاکید داشت، بدون اطلاع دکتر فخرایی، مقدمات اعزام وی را پیگیری می کردند. وی به محض اطلاع از این مساله بسیار عصبانی شد. گفتیم با این که بیمارستان شریعتی بسیار خوب است ولی با توجه به جدید و نادر بودن بیماری شما بهتر است به خارج بروید. دکتر فخرایی گفت من پزشکان داخلی را تحقیر نمی‌کنم. گفتیم خود پزشک شما توصیه کرده که اگر امروز که روز دوم بستری است به کانادا بروید بهتر از فرداست چون آنجا تجربه بیشتری در خصوص این بیماری دارند. دکتر فخرایی گفت پزشکان ما هم باید تجربه کنند. گفتیم این مساله به مرگ شما منجر می‌شود، پاسخ داد «خب بمیرم پس پزشکان ما کجا باید یاد بگیرند و تجربه کنند!؟»

 پیکر استاد فخرایی در زادگاهش شهر دزفول به خاک سپرده شد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92