عناوين آخرين اخبار :  ...
اساسنامه دانشگاه استاد فرشچیان نوشته شد


اساسنامه دانشگاه استاد فرشچیان نوشته شد

فرشچیان سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – رئیس سابق کتابخانه مجلس شورای اسلامی گفت: روند حقوقی تأسیس دانشگاه استاد فرشچیان طی شده است.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمد رجبی دوانی در خصوص تاسیس دانشگاه استاد فرشچیان گفت: از اوایل پیروزی انقلاب اهالی فرهنگ و هنر در فکر ایجاد دانشگاهی بودند که از فرهنگ و تمدن ایرانی سخن بگوید.

 وی ادامه داد: به آن امید، ابتدا جایی مثل حوزه اندیشه و هنر اسلامی راه اندازی شد که متاسفانه تغییر رویه داد و چیزی که می خواستیم نشد و سپس دانشگاه سوره را، راه انداختیم که آن هم مشابه سایر دانشگاه ها شد. برای همین تصمیم گرفته شد که دانشگاه دیگری داشته باشیم که اختصاصا به تجربیات هنر و فرهنگ ایرانی و اسلامی بپردازد.

رئیس سابق کتابخانه مجلس شورای اسلامی افزود: استاد فرشچیان نیز همین دغدغه را داشتند و به همین خاطر بنا شد که با اسم استاد فرشچیان این هدف آموزشی را پیش ببریم و مرکز آموزش هنرهای اسلامی ایجاد شود.

وی ادامه داد: ولی هیچ مسئولی آن را مورد حمایت قرار نمی داد و پی هر یک از دولت های قبل که رفتیم اساسا این رویکرد را نداشتند و بعضی هم بحث می کردند که مگر هنر اسلامی وجود دارد؟ بعضی هم که می پذیرفتند در چند و چون آن بحث می کردند و مسائل اجرایی را بهانه می کردند و به جایی نمی رسید.

رئیس سابق کتابخانه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تاسیس دانشگاه استاد فرشچیان روند های حقوقی طی شده است، گفت: اساسنامه دانشگاه را نوشتیم و بیش از ۷۰ استاد آن را بررسی و تایید کرده اند و به وزارت علوم هم فرستادیم و کارشناسان حقوقی مسایل را بازبینی کردند.

وی از سیستم آموزشی جدیدی در این دانشگاه خبر داد و گفت: در داخل این دانشگاه تعلیم مبتنی بر شیوه استاد و شاگردی است یعنی این طور که دانشجو وقتی درسی را با یک استاد شروع می کند تا پایان دوره درس را با او می گذراند و استاد عوض نمی شود.

وی هم چنین تصریح کرد: نکته دیگر اینکه کسانی که در دوره ۴ ساله اول از این دانشگاه با موفقیت فارغ التحصیل شوند در دوره کارشناس ارشد خدمت بعضی از استادانی خواهند رسید که شاخص هستند و به شیوه خود، دانشجویان را آموزش می دهند.

رجبی دوانی افزود: یعنی ضمن اینکه می توانند کارشناسی ارشد و دکتری را در دانشگاه خود طی کنند شیوه ای موازی خواهد بود که حوزه استادان نام دارد و مثلا استاد فرشچیان حوزه ای خواهد داشت که عده ای را از بین آن هنرجویان انتخاب می کند و بعد آن ها را بالا می آورد.

 رجبی در خصوص روند تاسیس دانشگاه گفت: دکتر نوبخت با وجود استقبال اعلام کرد بودجه نداریم و به سازمان میراث سپرده شد اما سازمان ها در حدی نیستند که دانشگاه راه اندازی کنند و باید به صورت مستقل در می آمد اما دولت این کار را هم تصویب نکرد.

وی اظهار داشت: بعد از آن شورای عالی انقلاب کار را پیش برد و زمانی که تصویب کرد دولت موظف بود به انجام و اجرایی شدن آن، که محدود شد به یکی از مراکز، در ابتدا جهاد دانشگاهی پیشنهاد شد و در نهایت به سازمان میراث سپرده شد.  

وی ادامه داد: سازمان میراث نه به لحاظ مادی نه به لحاظ پژوهشی و نه اجرایی ظرفیت انجام این کار را ندارد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92