عناوين آخرين اخبار :  ...
ارسال مدارک از طریق پست برای ارزشیابی مدارک خارجی امکان پذیر شد


ارسال مدارک از طریق پست برای ارزشیابی مدارک خارجی امکان پذیر شد

اعزام دانشجو سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم علام کرد: براساس رایزنی های صورت گرفته با اداره پست، درخواست ارزشیابی مدارک تحصیلی از طریق پست پیشتاز امکان پذیر شد.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سازمان امور دانشجویان، با توجه به هماهنگی های صورت گرفته توسط اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، با اداره پست، دانش آموختگانی که صحت صدور و تعلق مدارک تحصیلی آنها از طریق سامانه تاک مورد تأیید قرار گرفته می توانند درخواست ارزشیابی مدارک تحصیلی خود را از طریق پست پیشتاز ارسال کنند.

مدارک مورد نیاز برای ارسال از طریق پست:

دانش آموختگان باید روگرفت پشت و روی دانشنامه و ریز نمرات کامل دوره که ممهور به مهر صحت صدور و تعلق نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تحصیل  است را به همراه گواهی رسمی شروع به تحصیل در دوره اصلی (با تاریخ دقیق، شامل روز، ماه و سال) با امضای اداره آموزش دانشگاه که توسط  نمایندگی جمهوری اسلامی ایران تایید نهایی شده، را ارسال کنند.

توجه: این گواهی صرفا برای دوره هایی که دارای ریزنمرات نیست (مانند دوره های پژوهشی) یا دوره هایی که ریزنمرات نمایانگر تاریخ دقیق شروع به تحصیل نیست، الزامی است.

براساس تبصره یک: مدارک ذکر شده باید در سامانه تاک (سامانه تأیید اسناد کنسولی وزارت امور خارجه) ثبت و ممهور به مهر صحت صدور و تعلق شده باشد. همچنین روگرفت پشت و روی آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده از ایران  ارسال شود.

براساس تبصره ۲: چنانچه تحصیلات دیپلم دبیرستان یا پیش دانشگاهی متقاضی در خارج از کشور انجام شده باشد، ارائه تأییدیه دفتر امور مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش به همراه روگرفت مدرک تحصیلی خارجی مربوطه ضروری است.

همچنین دانش آموختگان باید یک نسخه از پایان نامه کارشناسی ارشد/ رساله دکتری به همراه یک لوح فشرده (CD) شامل فایل (های) مربوط با فرمت PDF.را ارسال کنند.

براساس تبصره ۳: علاوه بر مورد ذکر شده در بند ۴، دانش آموختگان مقطع دکتری کشورهای حوزه آسیای میانه (مانند آذربایجان، ارمنستان و تاجیکستان) و آن دسته از دانش آموختگان ترکیه که از دانشگاه های گروه ج دانش آموخته شده اند، لازم است رساله خود را به زبان فارسی یا انگلیسی ترجمه و یک نسخه از آن را همراه با سایر مدارک ارسال کنند.

ارسال فایل PDF ترجمه شده نیز همراه با لوح فشرده (CD) ضروری است. در مورد سایر کشورها چناچه به ترجمه رساله نیاز باشد از طریق ایمیل به متقاضی اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین، ارسال مقالات مستخرج از پایان نامه منتشر شده در نشریات معتبر (طبق ضوابط ذکر شده در سایت) به همراه فایل PDF  آن. ارسال مقالات برای حوزه هایی که ارزشیابی مدارک آنها مشروط به داشتن مقاله است (مانند حوزه آسیای میانه و دانشگاه های کشورهای عرب زبان) ضروری و در مورد سایر حوزه ها اختیاری است.

براساس این گزارش همچنین دانش آموختگان باید پرسشنامه تکمیل شده مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به همراه  ۱۰ سطر از خلاصه آن را ارسال کنند.

از دیگر مدارکی که باید توسط دانش آموختگان ارسال شود، می توان به روگرفت تمامی صفحات گذرنامه های دوران تحصیل، روگرفت از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی و تکمیل کاربرگه های مشخصات فردی و تحصیلی اشاره کرد.

همچنین، اصل و روگرفت فیش واریز هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی به حساب سیبا ۲۱۷۲۰۱۹۰۰۶۰۰۲، بانک ملی، صاحب حساب سازمان امور دانشجویان به نام متقاضی (مطابق جدول) ارسال شود.

مقطع تحصیلی کاردانی (فوق دیپلم) کارشناسی (لیسانس) کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) دکتری
هزینه ارزشیابی (ریال) ۱۷۰,۰۰۰ ۳۴۰,۰۰۰ ۶۹۰,۰۰۰ ۱,۱۵۰,۰۰۰

دوره های زبان، Foundation، پیش دوره ها و… جزء دوره اصلی برای محاسبه اقامت دانشجویی در نظر گرفته نمی شوند.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92