عناوين آخرين اخبار :  ...
ارتقا سطح رضایت‌مندی دانشجویان از خدمات دانشجویی و فرهنگی


ارتقا سطح رضایت‌مندی دانشجویان از خدمات دانشجویی و فرهنگی

محمدرضا فراهانی
سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: تصمیم داریم در دوره جدید سطح رضایت‌مندی دانشجویان را از خدمات دانشجویی و فرهنگی ارتقا دهیم زیرا رضایت دانشجویان آیینه کارآمدی فعالیت‌ها است.

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر محمدرضا فراهانی سه‌شنبه ۹ آبان‌ ۹۶ در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی تهران، در دیدار با مسؤولان و کارکنان این دانشگاه، گفت: تصمیم داریم در دوره جدید سطح رضایت‌مندی دانشجویان را از خدمات دانشجویی و فرهنگی ارتقا دهیم و قطعاً دانشجویان ما میزان رضایت‌شان به نوعی آیینه کارآمدی فعالیت‌های ماست و دانشگاه علوم پزشکی تهران در این زمینه باید به جایگاه واقعی خود برسد.

معاون وزیر بهداشت گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران نماد آموزش عالی کشور است و باید به جایگاه واقعی خود برسد. در رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، متاسفانه این دانشگاه در جایگاه خوبی قرار نگرفته است که باید با آسیب‌شناسی‌ها و اقدامات لازم انجام شود تا این دانشگاه را به جایگاه واقعی و شایسته خود نزدیک‌تر شود.

فراهانی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران با توجه به قدمت و تعداد دانشجویان و با توجه به اینکه نماد آموزش عالی کشور است باید همواره پیشگام و پیشرو در فعالیت‌های علمی‏، درمانی‏، بهداشتی، فرهنگی و دانشجویی و… باشد چرا که ظرفیت‌ها  و توانمندی‌های کارکنان و دانشجویان این دانشگاه قابل توجه و بالاست.

وی بر لزوم توجه به بخش‌های دانشجویی و فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تاکید کرد و گفت: حوزه دانشجویی و فرهنگی حوزه سخت، حساس و پیچیده‌ای است که باید توجه بیشتری به این حوزه داشت. به اعتقاد من حوزه فرهنگی و دانشجویی در هر دانشگاهی مظلوم ترین حوزه به شمار می‌رود و مظلوم‌ترین افراد در محیط‌های دانشگاهی، همکاران ما در معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها هستند که کار سختی و طاقت فرسایی دارند.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر این که حوزه فرهنگی علی رغم تحولاتی که در سال گذشته پیدا کرده است‏، هنوز در جایگاه واقعی خود در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار نگرفته است، خاطرنشان کرد: قطعا باید نسبت به افق و آینده این دانشگاه گام‌های موثرتری برداشته شود چرا که توانمندی و پتانسیل‌های نیروهای انسانی و همچنین دانشجویان این دانشگاه بالاست.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: ما باید در دولت دوازدهم شاهد جهش و تحولات خوبی در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باشیم؛ هرچند در دوره نخست دولت تدبیر و امید، ما توانستیم برنامه‌ها، آیین‌نامه‌ها و برنامه‌های متعددی در سطح دانشگاه‌ها در سه سال گذشته عملیاتی کنیم.

فراهانی افزود: در دوره نخست دولت تدبیر وامید در بحث فعالیت‌هایی فرهنگی ودانشجویی در حوزه وزارت بهداشت ما یک دگردیسی و پوست اندازی داشتیم و در دوره دوم درصدد هستیم جهش و تحولات قابل توجهی در حوزه فرهنگی و دانشجویی داشته باشیم.

وی یادآور شد: قطعا کارکنان و دست‌اندرکاران دانشگاه که به ارایه خدمات فرهنگی و دانشجویی به جامعه هدف خود که دانشجویان هستند، می‌پردازند کار دشوار و  حساسی در  پیش دارند و باید سطح تعاملات خود را با دانشجویان مضاعف کنند چرا که تعامل دو سویه با دانشجویان و اعضای شورای صنفی‏، تشکل‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی می‌تواند عامل توسعه و رشد دانشگاه باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: قطعا یکی از برنامه‌های ما تعامل و صحبت با دانشجویان و بررسی مشکلات احتمالی در شورای صنفی، تشکل‌های دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، نشریات است. 

در این نشست همچنین دکتر فرزین حلب‌چی، معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارشی از عملکرد ۴ ساله حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ارائه کرد و گفت: ۱۳ هزار و ۹۱۲ دانشجوی دختر و پسر در مقاطع‏ مختلف تحصیلی دانشگاه مشغول به تحصیل‌ هستند که از این تعداد، ۱۴ درصد در مقطع کارشناسی، ۱۷ درصد در کارشناسی ارشد و در حدود ۷۰ درصد نیز در مقطع دکتری، دکتری تخصصی و فلوشیپ تحصیل می‌کنند.

وی برگزاری نشست‌های مشترک مسئولان حوزه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی را منجر به تعامل سازنده‌تر وزارتخانه و دانشگاه‌ها دانست و ابراز امیدواری کرد: برون‌رفت چنین نشست‌هایی مسوولان را در نیل به اهداف متعالی فرهنگی در محیط دانشگاه، یاری رساند.

حلب چی، صلاحیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران را فراتر از خدمات رفاهی و فرهنگی ارائه شده دانست و گفت: دانشگاهی که نزدیک به صد سال نماد آموزش عالی کشور  است در بعد امکانات حوزه فرهنگی و دانشجویی وضعیت مطلوب‌تری داشته باشد و به جایگاه واقعی خود برسد.

وی اظهار داشت: از سال ۹۲ تاکنون حدود ۵۶۱ برنامه مختلف در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزاری نشست‌های ادبی‏، جلسات مختلف، شعرخوانی، پخش و نقد فیلم، نقد کتاب و مقالات، برپایی نمایشگاه‌ها، برگزاری اردوها، توزیع سبد غذایی، کمک نقدی به بیماران، کمپین اهدای عضو، بازدید از آسایشگاه‌ها اشاره کرد.

حلب چی همچنین به تعداد نشریات دانشجویی فعال این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تاکنون حدود ۴۰ نشریه در دانشگاه مجوز گرفته که از این تعداد ۱۵ نشریه فعال است.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران، به فعالیت انجمن‌های علمی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ این دانشگاه تنها ۱۰ انجمن فعال داشت در حالی که اکنون این رقم به ۲۲ انجمن افزایش یافته است.

وی آماری نیز از اردوهای برگزار شده دانشگاه علوم پزشکی تهران ارائه کرد و گفت: در سال ۹۵ تعداد ۴۴۰ نفر از دانشجویان در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شدند؛ همچنین ۷۰۰ نفر از دانشجویان در سفر به عتبات عالیات دانشگاهیان به زیارت حرمین شریفین نائل شدند.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به فعالیت ۳۱ کانون فرهنگی در این دانشگاه، ابراز امیدواری کرد، ظرفیت‌های دانشجویی در قالب فعالیت در کانون‌ها، به خوبی مدیریت شود.

حلب چی همچنین بر توسعه کرسی‌های آزاداندیشی در سطح دانشگاه تاکید کرد و گفت: کرسی‌های مختلفی طی سال‌های  گذشته در دانشگاه برگزار شده است که از جمله این کرسی‌ها می‌توان به برگزاری کرسی‌هایی با موضوعات، بررسی ابعاد طرح تحول سلامت، تقابل طب سنتی ومدرن و … اشاره کرد.

وی در ادامه به میزبانی این دانشگاه از جشنواره دانشجویی«ابن‌سینا» اشاره  کرد و گفت: جشنواره دانشجویی«ابن سینا»نشان از توجه به فعالیت‌ها و تلاش‌های دانشجویان در عرصه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، هنری، ادبی، اجتماعی، مهارت‌ها و… است؛ هم اینک نیز در صدد برگزاری چهارمین دوره جشنواره دانشجویی ابن‌سینا در این دانشگاه هستیم.

وی به حضور فعال دانشجویان این دانشگاه در دو دوره اخیر جشنواره نشریات دانشجویی اشاره کرد و گفت: در جشنواره تیتر ۹ تعداد ۱۵ اثر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و ۲ اثر شایسته تقدیر شدند. ضمن اینکه در جشنواره تیتر ۱۰ تعداد آثار دانشجویان این دانشگاه رشد قابل توجهی یافت به طوری که ۱۶۶ اثر به دبیرخانه جشنواره راه پیدا کرد و دو اثر مقام اول را در سطح کشوری به دست آوردند.

حلب چی تعداد خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران را ۲۴ عدد عنوان کرد و  گفت: به تمام دانشجویان متقاضی خوابگاه از میان دانشجویان دختر و پسر مجرد، خوابگاه تعلق گرفته است به گونه‌ای که دانشجویان متقاضی تا قبل از صدور کارت دانشجویی در کمتر از ۲۴ ساعت در خوابگاه‌ها اسکان یافته‌اند اما در اسکان دانشجویان متاهل وضعیت مناسبی نداریم و تنها قادر به پاسخگویی به یک سوم دانشجویان متاهل دانشگاه هستیم.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران، سرانه وام‌های دانشجویی این دانشگاه را پایین خواند و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران در تخصیص منابع مورد نیاز در حوزه تسهیلات دانشجویی مظلوم واقع شده است و تاکنون پاسخ روشنی در این زمینه از صندوق رفاه دانشجویان دریافت نکرده‌ایم.

صدور کارت هوشمند دانشجویی، فعالیت اداره کتابخانه‌های دانشجویی، فعالیت دوباره شورای صنفی دانشگاه از سال ۹۴ و لزوم مشارکت بیشتر دانشجویان در این شورا، از دیگر مواردی بود که در گزارش حلب چی به آن‌ها اشاره شد.  

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92