عناوين آخرين اخبار :  ...
ارائه گزارش آلایندگی "رادون" کشور تا مهر ۹۶/ وضعیت آلودگی صوتی در دست بررسی است


ارائه گزارش آلایندگی "رادون" کشور تا مهر ۹۶/ وضعیت آلودگی صوتی در دست بررسی است

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – عضو هیات علمی پژوهشکده محیط زیست ضمن بیان اینکه گزارش میزان آلایندگی رادون کل کشور تا مهر ماه سال آینده ارائه می‌شود، گفت: تحقیقی را در رابطه با سنجش میزان آلودگی‌های صوتی در کل کشور آغاز کرده‌ایم که در نیمه اول سال ۹۶ منتشر می‌شود.

رادون

دکتر محمدصادق حسنوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه پژوهشکده محیط زیست در بدنه وزارت بهداشت است که رسالت اصلی ما سنجیدن اثر ریزفاکتورها و عوامل خطر محیطی مثل آلاینده‌های هوای آزاد درمحیط بیرون و محیط خانه (اثر ریزفاکتورهای محیطی بر سلامت)، آلاینده‌های رادون (رادون گازی رادیواکتیو با نمادRn و عدد اتمی ۸۶ است که در نتیجه تجزیه طبیعی اورانیوم در سنگ‌ها و خاک، در هوا منتشر می‌شود)، عوامل فیزیکی صدا و غیره است، اظهار کرد: از سال ۹۳ در رابطه با رادون با همکاری سازمان انرژی اتمی اقداماتی را آغاز کرده‌ایم که تاکنون این برنامه در ۱۲ شهر و استان انجام شده و درحال حاضر نیز در ۸ استان دیگر در حال انجام عملیات مربوطه هستیم که به طورکلی برنامه پژوهشکده برای ۱۵ شهر دیگر تا مهر ۹۶ است.

مشاهده بیشترین غلظت رادون در رامسر

عضو هیات علمی پژوهشکده محیط زیست افزود: طبق نتیجه‌ای که از اندازه گیری‌های انجام شده در این ۱۲ استان کسب کردیم میزان آلاینده‌های رادون در این مناطق حدود ۶ درصد بالاتر از استانداردهای سازمان جهانی بهداشت بوده است که بیشترین غلظت رادون نیز در رامسر دیده شده است.

وی ادامه داد: در تهران نیز ۱۶۰۰ نقطه ارزیابی شده که ۶ درصد یعنی حدود ۶۰ خانه بالاتر از استانداردهای مربوط به میزان رادون در دنیا بوده البته به صورت تقریبی متوسط جهانی رادون بالاست و این میزان در آمریکا نیز حدود ۶٫۶ درصد بالاتر از استاندارد جهانی است یعنی ما در متوسط دنیا هستیم.

حسنوند تصریح کرد: رادون آلاینده‌ای است که در هوای داخل بوده و از درون خاک نشات می‌گیرد که دومین عامل سرطان ریه بعد از سیگار محسوب می‌شود.

عضو هیات علمی پژوهشکده محیط زیست با بیان اینکه تحقیقاتی را که انجام می‌دهیم به مرکز سلامت محیط کار یا معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال شده اما توجه چندانی به این گزارشات نشده است، گفت: وظیفه دانشگاهیان انجام گزارش و تحقیق بر اساس مستندات علمی و استانداردهای جهانی است اما در مقام اجرا نمی‌توانیم اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه راه‌هایی برای کاهش غلظت رادون وجود دارد اما باید توجه داشت که ابتدایی‌ترین مسئله سنجیدن وضعیت موجود و جمع‌آوری اطلاعات است، اظهار کرد: پژوهشکده محیط زیست دارای ردیف بودجه مستقل زیر ۳ میلیارد تومان است که باید با این بودجه تحقیقات مختلفی را انجام دهد از این رو برای انجام تحقیقات گسترده نیازمند بودجه بیشتری هستیم.

بررسی میزان آلودگی صوتی در کشور

حسنوند همچنین به نقشه صدا اشاره کرد و با بیان اینکه حدود یک سال است تحقیقاتی را در رابطه با سنجش میزان آلودگی‌های صوتی در کل کشور آغاز کرده‌ایم، گفت: با کمک شهرداری و وزارت بهداشت و اعضای هیات‌ علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و ۶ تن از دانشجویان دکتری و ۷ تن از دانشجویان کارشناسی ارشد در حال انجام این تحقق هستیم.

عضو هیات علمی پژوهشکده محیط زیست تصریح کرد: در پی این هستیم وضعیت صدای کشور را نسبت به استانداردهای جهانی بسنجیم تا در خصوص مقابله با آلودگی صوتی به صورت مستند برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری شود. نتیجه این تحقیق در نیمه اول و به احتمال زیاد در مرداد ماه سال ۹۶ منتشر می‌شود.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92