عناوين آخرين اخبار :  ...
ارائه بازنگری دروس تحصیلات تکمیلی رشته نقشه‌برداری تا پایان مهر به وزارت علوم


ارائه بازنگری دروس تحصیلات تکمیلی رشته نقشه‌برداری تا پایان مهر به وزارت علوم

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – سال گذشته وزارت علوم بازنگری فصول سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته نقشه‌برداری را به دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی واگذار کرده بود که بازنگری دروس دوره کارشناسی ابلاغ شد و به گفته رییس دانشکده نقشه‌برداری این دانشگاه دروس مربوط به دو مقطع ارشد و دکتری در قالب تحصیلات تکمیلی نیز تا پایان مهرماه به وزارت علوم ارائه می‌شود.

نقشه برداری

دکتر حمید عبادی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه وزارت علوم بازنگری فصول نقشه‌برداری در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را از مهر سال گذشته به دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی واگذار کرد، گفت: برنامه‌ریزی اول برای دوره مهندسی نقشه‌برداری بود که آذر ماه سال گذشته کلید خورد و تیرماه امسال نیز به وزارت علوم ارائه شد که مورد تصویب شورای برنامه‌ریزی این وزارتخانه قرار گرفت و از مهر ماه نیز ابلاغ شده و روی سایت وزارت علوم قرار گرفته است.

رییس دانشکده نقشه‌برداری دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی با تاکید بر اینکه بازنگری صورت گرفته بر اساس تکنولوژی‌های جدید بازار در حوزه نقشه‌بردای بوده است، افزود: طی ۱۵ سال گذشته فصول مربوط به دوره کارشناسی نقشه‌برداری بازنگری نشده بود؛ از این رو با توجه به تحولات صورت گرفته و نیاز صنعت کار، بازنگری فصول این رشته ضرورت یافته بود.

وی با بیان اینکه با توجه به نیازهای بازار، کارشناسی که تحویل جامعه داده می‌شود چه در شرکت‌های خصوصی و چه دولتی، باید متناسب با نیازهای صنعت باشد، اظهار کرد: این بازنگری در مجموعه‌هایی شامل دروس کاربردهای مهندسی نقشه‌برداری در مهندسی عمران و راه ساختمان، گرایش سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی در نقشه‌برداری، سیستم‌هایی برای مدیریت نقشه‌ای فتوگرامتری، استفاده از عکس‌ها و تصاویر هوایی برای تولید نقشه و همچنین تصایر ماهواره‌ای سنجش از دور و ژئوفیزیک مربوط به نقشه‌برداری از خط زمین انجام شد.

عبادی افزود: همچنین در بازنگری دروس کارشناسی نقشه‌برداری، اردوی تابستانیرا برای دانشجویان سال آخر در نظر گرفتیم که دانشجویان یک ماه به صورت متمرکز صبح تا شب تمام واحدهایی را که در طول ۴ سال در تخصص‌های مختلف آموختند، به صورت عملی نیز تجربه می‌کنند؛ درواقع با بازار کار و صنعت به صورت عملیاتی آشنا می‌شوند.

وی اظهار کرد: برای انجام این بازنگری جلساتی متشکل از اساتید و اعضای هیات علمی تمام دانشگاه‌ها، دانشگاه خواجه نصیر، اعضای سازمان‌های متولی نقشه‌برداری همچون سازمان نقشه‌برداری و سازمان جغرافیایی، مهندسین مشاور و شرکت‌های خصوصی برگزار شد که منجر به تولید محصول بازنگری رشته نقشه‌برداری شد.

رییس دانشکده نقشه‌برداری دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی با بیان اینکه بروز کردن دروس این رشته در راستای رفع نیاز صنعت و دسترسی به فناوری‌های جدید بوده است، افزود: بروز بودن این سیلابس بر اساس سیلابس دانشگاه‌های معتبر دنیا همچون دانشگاه هانوفر آلمان و ملبورن استرالیا بوده است و به گونه‌ای از تجربیات این دانشگاه‌ها استفاده کردیم.

رییس دانشکده نقشه‌برداری دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی همچنین در خصوص بازنگری دروس دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز گفت:  بازنگری در این دو مقطع درقالب مجموعه تحصیلات تکمیلی است که تاکنون ۷۰ درصد کار انجام شده و به احتمال زیاد تا پایان مهرماه به وزارت علوم ارائه می‌شود.

 به گفته عبادی، بازنگری دروس تحصیلات تکمیلی شامل ۴ گرایش فتوگرامتری، ژئوفیزیک، سنجش از دور و سیستم اطلاعات مکانی است.

وی تصریح کرد: با توجه به بازنگری انجام شده، تمام دانشگاه‌ها و دانشگاه‌های آزاد و غیرانتفاعی می‌توانند از آن استفاده کنند، از سویی دیگر این بازنگری می‌تواند به همسان‌سازی کنکور سراسری برای تدوین سوالات یکنواخت برای کل کشور کمک کند.

رییس دانشکده نقشه‌برداری دانشگاه خواجه‌نصیرالدین طوسی همچنین از برگزاری دومین کنفرانس ملی فناوری اطلاعات مکانی با حضور مهمان‌هایی از کشورهای آمریکا و آلمان در ۲۹ دی ماه امسال در این دانشگاه خبر داد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92