عناوين آخرين اخبار :  ...
ادغام دانشگاه خوارزمی و علوم اقتصادی سبب هم‌افزایی می‌شود


ادغام دانشگاه خوارزمی و علوم اقتصادی سبب هم‌افزایی می‌شود

سایت دکتری ( www.PhDL.net )

به منظور بهره‌وری بیشتر از ظرفیت های موجود ادغام دانشگاه اقتصادی و خوارزمی نوعی هم افزایی ایجاد می‌کند.

به گزار ش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، دکتر محمدعلی سبحان اللهی در مراسم تکریم مقام استاد گفت:‌ اگر به سه، چهار فاکتور توسعه منابع انسانی، منابع فیزیکی، مالی و دانش و اطلاعات توجه کنیم شاهد نقش پررنگ انسان در همه آن‌ها هستیم. لذا تربیت نیروی انسانی نقش بزرگ و وظیفه‌ای حساس است.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در تولید علم و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه نقش مهم و تعیین کننده‌ای ایفا می‌کنند، بنابراین جامعه ای که توسعه یافته است به دلیل مراکز علمی و دانشگاه های توسعه یافته آن جامعه بوده است.

سرپرست دانشگاه خوارزمی باتاکید بر اهمیت فارغ التحصیلان دانشگاه اظهار کرد: باید رشته هایی تعریف شود که مورد نیاز جامعه باشد تا از طریق خروجی های دانشگاه به جامعه سود رسانده شود.

سبحان اللهی با بیان اینکه دانشگاه ها دیگر نمی توانند تمام منابع خود را از دولت تامین کنند، ادامه داد: در این شرایط ناچاریم در برنامه های دانشگاه تغییراتی ایجاد کنیم. کیفیت در آموزش و پژوهش نیز باید جدی گرفته شده و جلوی توسعه کمی بی رویه مراکزآموزش عالی گرفته شود.

وی همچنین اعلام کرد: مرکز ارزیابی کیفیت در دانشگاه کار خود را آغاز کرده است. در این راستا آموزش و پرورش را به رشته های مورد نیاز کشور جهت داده و بررسی مجددی روی رشته ها انجام می دهیم تا آنهایی که بازار کار ندارند کاهش ظرفیت داده و رشته های دیگری را جایگزین آن‌ها کنیم.

به گفته وی دانشگاه خوارزمی امسال در رشته های نفت زمین، نانوشیمی، فلسفه دین و … دانشجو می پذیرد.

سرپرست دانشگاه خوارزمی سپس با اشاره به فعال شدن دفتر استعدادهای درخشان افزود:‌ دانشگاه همچنین دارای دو موسسه ریاضی و علوم تربیتی که دوره های پیوسته دکترا در این دو موسسه راه اندازی شده است.

سبحان اللهی با تاکید بر اهمیت بحث بین‌الملل اظهار کرد: تفاهم نامه های همکاری با ایتالیا،‌ اسپانیا و آلمان را در راستای همکاری بین‌الملل امضا کردیم و از تبادل استاد و دانشجو با کشورهای خارجی در جریان است.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به مبحث اقتصاد مقاومتی باید به بهره وری توجه کنیم. در این راستا ادغام دانشگاه علوم اقتصادی و دانشگاه خوارزمی یک نوع هم افزایی ایجاد می‌کند.

سرپرست دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: امکاناتی که دانشگاه علوم اقتصادی به دلیل رشته های کارآفرین دارد مزیتی است برای آن دانشگاه محسوب می‌شود. دانشگاه خوارزمی نیز به جهت قدمت،‌ ساختار و امکانات در تمام رشته ها تا دوره دکترا دانشجو تربیت می‌کند و این مزیت دانشگاه خوارزمی است.

انتهای پیام

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92