عناوين آخرين اخبار :  ...
ادامه طرح‌های کلان ملی منوط به تحقق اعتبارات/تلاش دانشگاه برای بین‌المللی‌سازی


ادامه طرح‌های کلان ملی منوط به تحقق اعتبارات/تلاش دانشگاه برای بین‌المللی‌سازی

سایت دکتری ( www.PhDL.net )

رییس دانشگاه علم و صنعت ایران از اجرای برنامه راهبردی جدید این دانشگاه از سال جاری تا سال ۹۹ خبر داد و گفت: بر این اساس مقرر شده است تا ۳۰۰ دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه جذب شوند، البته در حال حاضر ۶۹ دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دکتر برخورداری رییس دانشگاه علم و صنعت

به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر محمدعلی برخورداری در نشست خبری امروز که در سالن نشستهای حوزه ریاست دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد، با اشاره به اقدامات این دانشگاه برای بین‌المللی‌سازی اظهار کرد: ما در گام نخست اقدام به ایجاد ارتباطات بین‌المللی کردیم و در گام بعدی اقدام به عملیاتی کردن این ارتباطات خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در این راستا با کشور عراق قراردادهایی منعقد کردیم که بر اساس آن اعضای هیات علمی دانشگاه‌های عراق، در دانشگاه علم و صنعت ایران دوره‌های دکتری را طی خواهند کرد.

برخورداری با بیان این که با دانشگاه‌های کشور عراق در حال مذاکره برای راه‌اندازی واحد دانشگاهی علم و صنعت هستیم، ادامه داد: مذاکرات برای تاسیس واحد دانشگاه علم و صنعت در کشور عراق در حال انجام است که در صورت نهایی شدن، اقدام خواهیم کرد.

وی با تاکید بر این که دانشگاه علم و صنعت ایران مسؤول ارتباط با دانشگاه‌های آلمان است، خاطرنشان کرد: از سوی وزارت علوم این دانشگاه مسؤول برقراری ارتباط با دانشگاه‌های آلمان است و در این زمینه مذاکراتی در حال انجام است.

به گفته وی، با توافقی که میان وزارت علوم ایران و آلمان صورت گرفته است، مقرر شده تا دانشگاه مشترکی بین آلمان و ایران در کشور ایران تاسیس شود.

رییس دانشگاه علم و صنعت ایران جذب دانشجویان خارجی را از دیگر گام‌های این دانشگاه برای بین‌المللی سازی کردن نام برد و یادآور شد: در حال حاضر تعداد دانشجویان خارجی کافی نیست؛ ولی درصدد افزایش جذب دانشجویان خارجی هستیم.

وی با اشاره به برنامه‌های راهبردی این دانشگاه خاطرنشان کرد: برنامه راهبردی ۵ ساله این دانشگاه در سال ۹۵ به پایان رسید و برنامه جدید راهبردی این دانشگاه نیز از سال ۹۵ اجرایی می‌شود و تا سال ۹۹ ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این که در حال حاضر این دانشگاه دارای ۶۹ دانشجوی خارجی است،‌ اضافه کرد: بر اساس برنامه راهبردی این دانشگاه قرار است تا پایان سال ۹۹ ، ۳۰۰ دانشجوی خارجی جذب شود، به این معنا که سالیانه ۴۰ تا ۵۰ دانشجوی خارجی جذب این دانشگاه شوند.

برخورداری همچنین اجرای طرح‌های کلان ملی را از برنامه‌های این دانشگاه نام برد و گفت: دانشگاه علم و صنعت در طرح کلان ملی طراحی و ساخت هواپیمای ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره مشارکت دارد که بخش موتور آن به این دانشگاه واگذار شده است.

برخورداری واگذاری طرح کلان ملی پلتفرم خودروی ملی را از دیگر اقدامات این دانشگاه نام برد و خاطرنشان کرد: این دانشگاه همچنین در اجرای طرح‌های کلان ملی قطار پرسرعت و امنیت شبکه نیز همکاری دارد.

رییس دانشگاه علم و صنعت ایران اجرای طرح پروتزهای عصبی و ماهواره را  از دیگر پروژه‌های بزرگ این دانشگاه ذکر کرد و یادآور شد: اساتید این دانشگاه در اجرای طرح‌های کلان ملی تلاش بسیاری دارند؛ ولی پیشرفت این طرح‌ها منوط به اختصاص اعتبارات آن است.

وی اظهار کرد: همه دانشگاه‌های کشور در جهت تحقق اعتبارات این طرح‌ها در حال تلاش هستند، چرا که اجرای این طرح‌ها تولید دانش فنی را برای کشور به همراه دارد.

به گفته برخورداری بر اساس قوانین، دانشگاه‌ها باید ۱۵ درصد اعتبارات خود را صرف امر پژوهش کنند که این امر در این دانشگاه محقق شده است.

انتهای پیام

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92