عناوين آخرين اخبار :  ...
احراز ۳ تخلف پژوهشی در دانشگاه علم و صنعت


احراز ۳ تخلف پژوهشی در دانشگاه علم و صنعت

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – مدیر امور پژوهشی دانشگاه علم صنعت ضمن اشاره به تشکیل کمیته تخلفات پژوهشی در این دانشگاه طی سال گذشته گفت: تاکنون ۳ مورد تخلف پژوهشی از دو دانشجو و یک استاد به ما ارجاع شده است که دانشگاه برخورد غیرقابل اغماضی را با متخلفین خواهد داشت.

مقاله

به گزارش پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، منصور سلطانیه در نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش نیز با بیان اینکه در دو سال گذشته دانشگاه علم وصنعت برترین دانشگاه ایران شناخته شده است، اظهار کرد: در سال ۹۴،‌ ۱۳۲۹ مقاله ‌ISI  سرانه ۳٫۲۷ و ۱۴۹۰ مقاله غیر ISI  با سرانه ۳٫۶۶، ۲۹ کتاب تالیفی فارسی و ۴ کتاب تالیفی بین‌المللی،‌ ۱۳ ثبت اختراع ملی و ۳ مورد پتنت، ۴۹ هزار و ۲۱۶ مورد استناد،‌ ۴ مورد فرصت مطالعاتی و ۳۵ مورد حضور در کنفرانس‌های بین‌المللی از دستاوردهای پژوهش‌های بنیادین بوده است.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه علم و صنعت افزود: با توجه به مغفول ماندن موضوع HSE (بهداشت، سلامت و محیط زیست) در دانشگاه‌ها، ما در مقطع ارشد و دکتری دوره آموزشی برگزار می‌کنیم و دانشجویان در صورت قبولی در این حوزه اجازه ورود به آزمایشگاه را دارند.

سلطانیه در ادامه به برخورد جدی دانشگاه علم وصنعت با متخلفان پژوهشی اشاره کرد و گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال ۹۳ آیین‌نامه‌ای را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد که دانشگاه سال گذشته کمیته تخلفات پژوهشی را تشکیل داد.

وی ادامه داد: تاکنون ۳ مورد تخلف پژوهشی از دو دانشجو و یک استاد به ما ارجاع شده است که دانشگاه برخورد غیرقابل اغماضی را در این خصوص در دستور کار دارد. به گونه‌ای که دانشگاه برای دانشجویان متخلف حکم اخراج و برای اساتید متخلف بررسی مجدد پرونده ارتقا، لغو پایه‌های سالیانه به مدت ۳ سال،‌ عدم پرداخت گرند پژوهشی به مدت ۳ سال و ندادن دانشجوی تحصیلات تکمیلی به مدت ۳ سال را به عنوان تنبیه در نظر گرفته است.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه علم و صنعت همچنین از تشکیل کمیته دستگاهی برای پی‌گیری امور مربوط به کرسی‌های نظریه‌پردازی خبر داد و اظهار امیدواری کرد این کمیته دستاوردهای خوبی برای دانشگاه داشته باشد.

۵ شرکت دانش‌بنیان کاندید سهامدار شدن دانشگاه علم و صنعت

در ادامه اسماعیل خان‌میرزا با بیان اینکه کاهش وابستگی به بودجه‌های دولتی دلیل اصلی تجاری‌سازی دستاوردها است،‌ اظهار کرد: “فن‌راه” راه حل دانشگاه علم و صنعت برای ورود تعداد زیادی از اساتید به حوزه ارتباط با صنعت و تجاری‌سازی دستاوردها و البته ایجاد ایستگاه خلاقیت است. درواقع ماموریت دانشگاه گسترش آموزش  و پژوهش به منظور رفع نیازهای صنعتی بوده و به دنبال تبدیل شدن به بنگاه اقتصادی نیست.

مدیر دفتر توسعه فناوری تجاری‌سازی و کارآفرینی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه تاکنون دستاوردهای خوبی داشته‌ایم، افزود: تیمی از دانشگاه علم وصنعت ایران در مسابقات ناسا شرکت کرد و در فاز اول و دوم، جزو ۴۰ تیم دنیا قرار گرفت اما برای حضور در مسابقات ویزا برای تیم صادر نشد و تیم دانشگاه از حضور در این مسابقات بازماند.

وی همچنین از تشکیل کارگزار اقتصادی برای ارائه خدمات مشاوره در بیمه و مالیات و غیره به دانشجویان خبر داد و گفت: دانشگاه با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و کارگزاران با نقش سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر در ارتباط است و تفاهم‌نامه‌ای را به امضا رسانده است اکنون حدود ۱۰ طرح در فاز سرمایه‌گذاری برای تجاری سازی قرار دارد و ۱۰۰محصول فناورانه دهه اخیر نیز برای کارگزاران به اشتراک گذاشته می‌شود.

خان‌میرزا ضمن اشاره به افزودن مدیریت توسعه فناوری تجاری سازی و کارآفرینی به معاونت پژوهشی، انجام امور نوآوری و کارآفرینی با مسؤولیت ترویج، توسعه فناوری و تجاری سازی و سیاست‌گذاری امور پژوهشی را از وظایف این بخش عنوان کرد.

مدیر دفتر توسعه فناوری تجاری‌سازی و کارآفرینی دانشگاه علم و صنعت اظهار کرد: دانشگاه علم و صنعت اولین دانشگاهی بود که شیوه‌نامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان را به اجرا رساند و تاکنون پنج شرکت کاندید سهامدار شدن این دانشگاه هستند.

واحد علم‌سنجی و مدیریت دانش در حال راه‌اندازی است

همچنین شهرام جدید رئیس مرکز اسناد علمی و اطلاع‌رسانی دانشگاه علم وصنعت در این نشست با بیان اینکه در پی ترویج کار گروهی در بین اساتید و پیوند جزیره‌های کوچک علم برای برقراری ارتباط با جهان خارج هستیم، اظهار کرد: برای پیشبرد این هدف واحد علم‌سنجی و مدیریت دانش در حال راه‌اندازی است تا توانمندی‌های علمی دانشگاه با علم جهان قیاس و نیازها شناسایی تا از این طریق فعالیت‌ها منجر به تولید علم شود.

وی افزود: در حال حاضر مسیر علم و صنعت در کشور از هم جدا بوده و ما از طریق یک نقشه علمی می توانیم نیازهای صنعت را مرتفع کنیم.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92