عناوين آخرين اخبار :  ...
احداث خوابگاه دخترانه با ظرفیت ۵۰۰ نفر


احداث خوابگاه دخترانه با ظرفیت ۵۰۰ نفر

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آمادگی این دانشگاه برای احداث خوابگاهی به ظرفیت ۵۰۰ دانشجو برای دختران این دانشگاه خبر داد.

خوابگاه

امیررضا صالحی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه تفاهم‌نامه احداث این خوابگاه با وزارت بهداشت منعقد شده است، اظهار کرد: این خوابگاه قرار است در پردیس دانشگاه احداث شود و در حال حاضر مکان‌یابی و نقشه‌کشی آن آماده شده است.

وی ادامه داد: راه‌اندازی این خوابگاه در مرحله تامین اعتبار قرار دارد و قرار است بخشی از اعتبار آن به مبلغ ۳ میلیارد تومان توسط وزارت بهداشت تامین شود. راه‌اندازی این خوابگاه حدود ۱۷ میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت. 

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مورد زمان آغاز عملیات اجرایی ساخت این خوابگاه به ایسنا گفت: اگر اعتبار ساخت این خوابگاه تامین شود، عملیات اجرایی آن امسال آغاز خواهد شد و راه‌اندازی آن براساس برآورد ما ۱۸ ماه به طول می‌انجامد.

صالحی‌مقدم با بیان اینکه راه‌اندازی این خوابگاه گشایش خوبی برای ظرفیت‌های خوابگاهی دانشگاه محسوب می‌شود، افزود: سن برخی از خوابگاه‌های ما زیاد است و راه‌اندازی این خوابگاه به ما کمک می‌کند تا بتوانیم حتی یکی از خوابگاه‌های موجود را به دانشجویان متاهل اختصاص دهیم.

وی با اشاره به تعداد خوابگاه‌های فعال این دانشگاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵ ساختمان دولتی دخترانه در اختیار دانشگاه است که شامل خوابگاه‌های بهارستان یک، دو، سه و چهار و همچنین خوابگاه قائم(عج) می‌شود. علاوه بر این دو ساختمان برای دانشجویان پسر در نظر گرفته شده که تحت عنوان خوابگاه‌های گلستان و بوستان شناخته می‌شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: ظرفیت این خوابگاه‌ها از اتاق‌های دو تا ۶ تخته را شامل شده و به طور کلی حدود ۲۳۰۰ تخت در این خوابگاه‌ها وجود دارد.

صالحی‌مقدم عنوان کرد: همه این ظرفیت تا پایان ترم گذشته اشغال بوده اما ما تقریبا به تعداد دانشجویان ورودی جدید، فارغ‌التحصیل خواهیم داشت و به تمام دانشجویان ورودی جدید متقاضی در مقاطع کارشناسی، تحصیلات تکمیلی و دکتری حرفه‌ای خوابگاه تعلق خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: سال پیش نیز اختصاص خوابگاه به دانشجویان بر همین اساس صورت گرفت و بین دانشجویان ورود یافته به دانشگاه و فارغ‌التحصیلان توازن برقرار بود. پیش‌بینی ما این است که امسال ۱۰۰۰ دانشجوی ورودی جدید از طریق سازمان سنجش به ما معرفی شود. همچنین ۲۵۰ دانشجو نیز از طریق این سازمان در مقطع کارشناسی‌ارشد ناپیوسته به این دانشگاه وارد می‌شوند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: علاوه بر این بین ۵۰ تا ۶۰ دانشجو در دوره PHD ناپیوسته خواهیم داشت که البته این عدد قطعی نیست. براساس قوانین دانشگاه به دانشجویان رزیدنتی خوابگاه تعلق نمی‌گیرد اما دانشکده پزشکی بخشی از ظرفیت میهمان‌سرای خود را برای اسکان این دانشجویان اختصاص خواهد داد.

صالحی‌مقدم در مورد هزینه اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها یادآور شد: دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه برای اسکان تعهدی با اداره رفاه دانشجویان وزارت بهداشت منعقد می‌کنند که براساس آن باید هر ترم مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به این اداره بپردازند. البته این مبلغ در طول دوران دانشجویی از این دانشجویان اخذ نخواهد شد و در دوره فارغ‌التحصیلی به صورت قسطی این مبلغ را می‌پردازند. 

وی با اشاره به پذیرش دانشجویان شهریه‌پرداز در این دانشگاه عنوان کرد: این دانشجویان در واحد بین‌الملل دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و تا جایی که بتوانیم در حد امکانات دانشگاه به آن‌ها نیز خوابگاه می‌دهیم. از این جهت دانشگاه علوم پزشکی مشهد دانشگاهی منحصر به فرد به شمار می‌رود و سال پیش نیز به تمام دانشجویان شهریه‌پرداز خوابگاه تعلق گرفت.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص برنامه‌های این دانشگاه برای مرمت خوابگاه‌های دانشجویی گفت: هر سال برنامه مرمت و بازسازی خوابگاه‌ها در دانشگاه پیگیری می‌شود. سال گذشته هزینه بازسازی سیستم فاضلاب و گرمایش و سرمایش خوابگاه‌ها بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان شد و پیش‌بینی ما این است که امسال نیز همین مبلغ صرف تعمیرات، به خصوص در لوله‌کشی‌های آب خوابگاه‌ها، انجام شود.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92