عناوين آخرين اخبار :  ...
آمار نهایی ثبت‌نام‌کنندگان آزمون دکتری اعلام شد


آمار نهایی ثبت‌نام‌کنندگان آزمون دکتری اعلام شد

سایت دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از ۲۶۰ هزار داوطلب در آزمون دکتری ۹۶ خبر داد و گفت: این آزمون روز جمعه ششم اسفندماه ۹۵ در یک نوبت برگزار خواهد شد.

کنکور سراسری نود و پنج - شهرستان ها

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد: برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.d) نیمه‌متمرکز سال ۹۶ کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۲۶۰ هزار و ۸۲ داوطلب ثبت‌نام نموده‌اند که از این تعداد ۱۱۰ هزار و ۱۶۳ نفر زن و مابقی مرد هستند. به عبارت دیگر ۴۲٫۳۶ درصد داوطلبان این آزمون زن و ۵۷٫۶۴ درصد آنها مرد هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: از تعداد ۲۶۰ هزار و ۸۳ داوطلب تعداد ۱۴۹ هزار و ۲۲۱ داوطلب در گروه علوم انسانی، تعداد ۲۴ هزار و ۹۹۴ داوطلب در گروه علوم پایه، تعداد ۴۸ هزار و ۷۵۹ داوطلب در گروه فنی و مهندسی، تعداد ۱۴ هزار و ۹۲۸ داوطلب در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، تعداد ۱۳ هزار و ۸۷۲ داوطلب در گروه هنر، تعداد ۲ هزار و ۲۳۱ داوطلب در گروه دامپزشکی و مبقی داوطلبان در گروه زبان ثبت‌نام کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط از روز سه‌شنبه سوم اسفندماه ۹۵ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت و لذا داوطلبان فرصت دارند از این تاریخ تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه پنجم اسفندماه با مراجعه به سایت نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.

به گفته دکتر توکلی، براساس برنامه زمانی اعلام شده آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۶ در ۷ گروه آموزشی و ۲۴۴ کدرشته امتحانی با تعداد ۲۶۰ هزار و ۸۳ داوطلب روز جمعه ششم اسفندماه ۹۵ در یک نوبت برگزار خواهد شد.

وی افزود: پس از برگزاری آزمون کارنامه‌ای شامل نمرات خام، تراز شده و کل در هفته آخر فروردین‌ماه ۹۶ در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. بدیهی است داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند براساس این نمرات در نیمه اول اردیبهشت ۹۶ اقدام به انتخاب رشته نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور ادامه داد: براساس ضوابط داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌باشند می‌توانند برای پذیرش در کدرشته‌محل‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بجز دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به انتخاب رشته در زمان مقرر و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین برای پذیرش در کدرشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب‌رشته در زمان مقرر از طریق سایت این دانشگاه و براساس دفترچه انتخاب رشته در اطلاعیه‌های دانشگاه مذکور صورت خواهد گرفت. بدیهی است امکان انتخاب رشته و پذیرش برای داوطلبان مجاز در هر دو سال به صورت مجزا انجام خواهد شد.

DeliciousStumbleUponDiggTwitterFacebookRedditLinkedInHyves

برای دریافت آخرین اخبار دکتری تخصصی PhD ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این خبر در بخش نظرات مطرح نمایید.

ارسال نظر

آگهی کلاس دکتری|دوره|کنفرانس|کارگاه

کارگاه مقاله نویسی isi در تهران آموزش اصول روش نحو نوشتن مقاله isi

دکتری PhD سایت دکتری | اخبار دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد سوالات دکتری منابع آزمون دکتری اعلام نتایج دکتری آزاد دكتري منابع دکتری پذیرش دکتری ثبت نام دکتری

سایت دکتری | اخبار دکتری | سایت تخصصی دکتری | سایت پی اچ دی ال

سایت تخصصی دکتری | دانلود نمونه سوالات دکتری | آزمون دکترای دانشگاه آزاد | کنکور دکترا | سایت سازمان سنجش | Download phd test pdf دکتری تخصصی سایت تخصصی آزمون دکتری

تکمیل ظرفیت دکتری 92 نتایج دکتری آزاد 92 نتایج دکتری 92 نتایج دکتری دانشگاه آزاد 92 اخبار دکتری 93-92